• چهارشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/چهل سال خدمت چهل سال افتخار/

فعالیت 80 نشریه محلی ارمغان 40 سال رویکرد فرهنگی انقلاب در استان سمنان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از فعالیت حدود 80 نشریه محلی در این استان پهناور خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تشریح دست آوردهای فرهنگی و هنری انقلاب در این استان با اشاره به وجود ٧٩ نشریه محلی مجوزدار، اعم از عمومی و تخصصی در این استان اظهار کرد: در حال حاضر ٧٠ سرپرستی نشریات کشوری در استان سمنان فعال هستند .

وی از فعالیت چهار نشریه الکترونیکی غیر برخط در این استان خبر داد و گفت: علاوه بر این‌ها هفت نشریه منطقه‌ای نیز در استان سمنان فعالیت دارند که گستره توزیع آنها منطقه‌ای و فراتر از استان است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه ٣٤ نشریه این استان گستره توزیع کشوری و ٢٧ نشریه نیز گستره توزیع استانی و شهرستانی دارند افزود: در استان سمنان ١٤ پایگاه خبری نیز در حال فعالیت هستند.

فضیلت با اشاره به اهمیت اهمیت لزوم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب تاکید کرد و گفت: برنامه‌های فرهنگی هنری بزرگداشت این ایام باید جنبه اقناعی داشته باشد.

وی اظهار داشت:  برای انتقال ارزش‌ها و دست‌آوردهای انقلاب اسلامی به نسل جوان و نوجوان باید محور این برنامه‌ها بیشتر جنبه اقناعی داشته باشد تا تبلیغی .

وی با اشاره به توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی علیه اسلام و انقلاب اسلامی یادآوری کرد: برنامه‌ها و سیاه نمایی‌های دشمنان اسلام و انقلاب نیز بیشتر جنبه اقناعی دارد .

فضیلت با تاکید بر تاثیر برنامه‌های فرهنگی و هنری در جامعه و اقبال بیشتر مردم به برنامه‌های هنری خاطرنشان کرد: دراین برنامه‌ها باید تلاش شود تا دست‌آوردها و ارزش‌های انقلاب اسلامی به صورت اقناعی و تبیینی در جامعه و به خصوص به نسل سوم و چهارم انقلاب ارائه شود .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به مساله گسست نسلی و فاصله بین نسل اول و سوم و چهارم انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: برنامه‌هایی که جنبه اقناعی و نه تبلیغی دارند می‌توانند در ایجاد ارتباط بیشتر بین نسل‌های انقلاب و بیان و تشریح دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی نقش مهمی ایفا کنند.

 


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: