• سه شنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نبود واحدهای فرآوری مواد معدنی در استانی معدنی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان نبود زیرساخت های مناسب در برخی مناطق استان جهت احداث واحدهای فرآوری مواد معدنی را از مهمترین مشکلات بخش معدن ذکر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، بهروز اسودی افزود: ایجاد زیرساخت های لازم جهت بهره برداری از معادن و فرآوری مواد معدنی بسیار مهم و ضروری است .

وی اضافه کرد: به دلیل تداخل بخشی از محدوده ذخایر عظیم طرود با منطقه حفاظت شده محیط زیست و نبود زیرساخت های مناسب، امکان بهره برداری از این ذخایر در استان وجود ندارد .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از وجود ذخایر پلایای طرود در این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: ذخیره پلایا در حاشیه شمالی کویر مرکزی ایران با وسعت بیش از شش هزار کیلومتر مربع و در مناطق طرود در استان سمنان وجود دارد که مواد معدنی از قبیل پتاس ، نمک ، منگنز و ... از آن استخراج می شود.

وی با اشاره به اهداف کلی و راهبردی این سازمان در بخش معدن تصریح کرد: سرمایه گذاری در بخش زیرساخت های لازم به منظور ایجاد بسترهای مناسب جهت احداث کارخانه های فرآوری مواد معدنی و انجام اکتشاف مقدماتی ذخایر در این منطقه از مهمترین اهداف راهبردی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: