• سه شنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-1590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با راه اندازی یک باغ اختصاصی؛

عطر خوش "نرگس" در سمنان می‌پیچد

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان از آغاز احداث اولین باغ گل نرگس در سمنان خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان،سید محمد قاسمی با اعلام این خبر گفت: این پروژه با رویکرد احیایی گل نرگس در شهر سمنان، در کوچه باغی واقع در ابتدای باغ راه نی کوچه و باغ محله کدیور از محلات قدیمی سمنان در حال احداث است.

وی بیان کرد: با توجه به جایگاه ویژه گل نرگس در فرهنگ کهن شهر سمنان، این باغ گل می‌تواند علاوه بر شادی و نشاط بازدید کنندگان، گوشه ای از فرهنگ دیرین این سمنان را بازگو کند.

وی افزود: گل نرگس سمنان دارای عطر و بوی متفاوت و منحصر به‌فردی نسبت به سایر مناطق کشور است و گل نرگس سمنان از این منظر در مقایسه با گل‌های نرگس کشور، برتری دارد .

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان با اشاره به ابعاد این پروژه خاطر نشان کرد: این باغ گل به متراژ یک‌هزار و ۵۰۰ متر مربع و با اعتبار بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال راه‌اندازی می‌شود.

این مدیر شهری ادامه داد: در حاشیه این باغ ۳۰۰۰ پیاز گل نرگس و ۴۱ اصله درخت مثمر به میمنت چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نیز کاشته می‌شود .

به گزارش ایسنا، نرگس سمنان به صورت خودرو و گاه در کنار جویبارها و باغات حاشیه شهر سمنان می‌روید. خاص بودن نرگس سمنان سبب شده که مردم این شهر نگاه ویژه‌ای به این گل زیبا داشته باشند به طوری‌که سمنانی‌ها گلدان‌های مشبک خاصی برای آن طراحی کرده و پیازهای نرگس را در فضای مشبک آن می‌کارند تا سرشاخه های نرگس در اندازه های مختلف از این سفال بیرون زده و زیبایی بیشتری ایجاد کند.

گل نرگس سمنان دارای عطر و بوی متفاوت و منحصر به فردی نسبت به گل نرگس سایر مناطق کشور است، این گل در فصل زمستان می‌روید و بهترین زمان برای مشاهده نرگس‌زارهای سمنان اوایل زمستان تا اواسط این فصل است .

در سال‌های اخیر به منظور معرفی بیشتر نرگس سمنان جشنواره‌ای تحت این عنوان در سمنان برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: