• یکشنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معدنکاران موظف به ارائه آمار تولید و استخراج شدند

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از راه اندازی فرایند آمار تولید در سامانه کاداستر معادن خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمد فروهر با بیان این که معدنکاران موظف به ارائه آمار تولید و استخراج شدند اظهار کرد: فرآیند ارائه آمار تولید و استخراج ماهانه مواد معدنی مندرج در پروانه‌های بهره‌برداری برای بهره‌برداران و مسئولین فنی معادن در سامانه کاداستر معادن بارگذاری شده و دهم دی ماه به بهره‌برداری می‌رسد .

وی تصریح کرد: پیرو بخشنامه وزارت صمت ارائه آمار تولید فقط برای پروانه‌های بهره‌برداری که مواد معدنی مندرج در آن مطابق با آخرین نسخه جدول طبقه‌بندی مواد معدنی (ISIC) ، بازنگری و اصلاح­شده امکان‌پذیر است .

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: از زمان راه‌اندازی این فرآیند ، اخذ هرگونه آمار استخراج خارج از سامانه ممنوع است و در صورت عدم تحقق بخشنامه مذکور، ضروری است جهت جلوگیری از اخلال در ارائه آمار تولید در اسرع وقت نسبت به بازنگری، صدور و جایگزینی مجوز اصلاحی با نسخ قبلی اقدام شود .

فروهر اظهار داشت: ارائه آمار تولید ماهانه توسط مسئولین فنی مستلزم انتساب آنها به معدن تحت نظارت توسط سازمان‌های نظام مهندسی معدن استانی است و مطابق با تبصره 3 ماده 51 آیین نامه اجرایی قانون معادن، درصورت عدم ارائه گزارش‌های ماهانه تا سقف زمانی سه ماه متوالی یا شش ماه متناوب مشمول ماده 20 قانون معادن قرار خواهند گرفت و سلب صلاحیت خواهند شد .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: