• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9710-692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان: بی‌عملی دستگاه‌های فرهنگی جامعه را دچار پریشانی می‌کند

استاندار سمنان معتقد است عملکرد مناسب دستگاه‌ های فرهنگی آرامش را به جامعه ارزانی داشته و ضعف و بی‌عملی دستگاه‌های فرهنگی جامعه را دچار پریشانی می‌کند

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علیرضا آشناگر در دیدار با مدیران دستگاه‌های فرهنگی استان سمنان اظهار کرد: با اشاره به اینکه دستگاه های فرهنگی مدیریت روح و روان جامعه را بر عهده دارند، گفت: عملکرد خوب این دستگاه ها سبب آرامش مردم خواهد شد.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان ادامه داد: عملکرد این دستگاه‌ها اگر خوب نباشد، جامعه دچار پریشانی و بلاتکلیفی می‌شود .

وی با اشاره به تعدد متولیان بخش فرهنگی در کشور، و تقسیم بودجه امور فرهنگی بین آنها خاطرنشان کرد: این درحالی است که منابع مالی دولت محدود است و به این دلیل فعالیت دستگاه‌ها تحت‌تاثیر قرار می گیرد .

استاندار سمنان اضافه کرد: امروز در حالی با جنگ تمام عیار اقتصادی مواجه هستیم که دشمن برای پیشبرد این جنگ، به مدد دلارهای نفتی و هجمه‌های فرهنگی عملیات روانی سنگینی را پشتیبانی می‌کند .

وی بیان کرد: دستگاه‌های فرهنگی برای مقابله روانی با دشمنان مجرب خود باید با برنامه باشند چرا که دشمن بسیار مجهز است .

آشناگر اضافه کرد: اگر منابع مالی ما در این حوزه محدود است اما گنج‌های بیکرانی از جمله آموزه‌های دینی را در اختیار داریم.

وی ادامه داد: علی‌رغم همه محدودیت‌ها باید به سمتی برویم که کار فرهنگی را اجتماعی کرده و اساس آن را در اختیار مردم قرار دهیم .

وی، استفاده از ظرفیت مردم در فعالیت‌های فرهنگی را بسیار مهم خواند و خواستار بکارگیری ساز و کارهایی به منظور استفاده از این ظرفیت‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی فرهنگی شد .

استاندار سمنان با اشاره به استفاده دشمن از ابزارهای نوین در جنگ علیه ایران گفت: استفاده از ابزارهای نوینی چون شبکه های مجازی به منظور خنثی سازی توطئه های دشمنان بسیار مهم و ضروری است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: