• چهارشنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-1090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دادستان استان سمنان تاکید کرد؛

ضرورت مقابله با زمین‌خواری اراضی رودخانه‌ها و مسیل‌ها در استان سمنان

دادستان سمنان بر لزوم حفظ و صیانت از اراضی بستر رودخانه ها و مسیلها در استان سمنان تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، حیدر آسیابی در سومین جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان سمنان گفت: این جلسه با دستور بررسی راهکارهای هم افزایی دستگاه های اجرایی استان در کاهش اثرات اجتماعی آزادسازی تصرفات غیرمجاز بستر رودخانه ها تشکیل شده است.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع حفظ و صیانت از اراضی بستر رودخانه ها و مسیل ها و روند فزآینده و رو به رشد تجاوز به اراضی بستر مسیل ها و رودخانه ها و گرایش به ارتکاب تخلفات در این زمینه، موضوع حفظ و حراست از این اراضی، در دستور کار شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان سمنان قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان نیز ضمن ارائه گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده در مدیریت رودخانه های استان، به مهمترین قوانین مرتبط با مباحث رودخانه اشاره و توضیحات مورد لازم را ارائه کرد.

ایرج حیدریان ضمن تأکید به مباحث مربوط به حفظ و صیانت از اراضی بستر رودخانه ها و مسیلها، به بیان چالش های موجود و ارائه راهکار های پیشنهادی شرکت آب منطقه ای سمنان در جهت بهبود امور اشاره داشت.

به گزارش ایسنا در ادامه این جلسه ضمن بحث و بررسی در خصوص چگونگی صدور سند مالکیت اراضی بستر رودخانه ها، بر ضرورت تشکیل دادگاه های تخصصی جهت رسیدگی به شکایات مربوط به حوزه آب بالاحض تجاوز به بستر رودخانه ها تاکید شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: