• سه شنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-393-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پنج قانون مهم "سرپرست کارآمد"

دوره آموزشی شغلی _ مهارتی "تکنیک های مدیریت و رهبری" با حضور سرپرستان بخش کارگری در شرکت توزیع برق استان سمنان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، استاد این دوره آموزشی با بیان این که سرپرستی به معنای نظارت بر افراد شاغل در یک واحد یا بنگاه کاری به منظور دستیابی به حداکثر میزان بهره وری از طریق آنها است بیان داشت: برای سرپرستی تنها دانش کار کافی نیست  بلکه آشنائی نظری با کار، دانش و مهارت فنی، شرط لازم برای سرپرستی است.

مهدی دارائی گفت: سرپرست می بایست ضمن داشتن تسلط بر کار، روش های کار ، طرز کار با ماشین ها و ابزار و وسایل را بداند، انتظارات زیردستان و مدیران را نیز برآورده کرده و میزان اختیارات و مسئولیت های خویش را تشخیص داده و مهم ترین انتظار از وی این است که موجب برانگیختن افراد گردد.

وی باعنوان این که پنج قانون سرپرستی بسیار مهم می باشد اضافه کرد: درگیر شدن با موضوعات، داشتن کانال های ارتباطی باز، دادن فرصت توسعه به پرسنل تحت امر، تنظیم استانداردها و پایبندی به آن و گرفتن بازخورد و نشان دادن آن ، از جمله قوانین سرپرستی است که با رعایت آنها یک مدیریت می تواند کار آمد باشد.

استاد دوره آموزشی تکنیک های مدیریت و رهبری با ابراز این که تعهد در برابر افراد زیردست، بالادست، سایرسرپرستان، کار و محیط کار از مسئولیت های سرپرست می باشد تصریح کرد: سرپرستان می بایست دارای مهارت هایی باشند که این مهارت ها شامل؛ فنی، ادراکی و انسانی می شود.

دارائی همچنین اضافه کرد: مدیریت استبدادی، پدرانه، دموکراتیک، آزاد یا عدم مداخله ای، دستوری و آسان گیر، از انواع مدیریت ها محسوب می گردد.     


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: