• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه‌اندازی نخستین مرکز تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا در استان سمنان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به سیاست‌های این سازمان در راستای تولید آبزیان گفت: ماهی تیلاپیا به سبد تولید آبزیان استان سمنان اضافه می‌شود .

به گزارش ایسنا-نتطقه  سمنان، سید حسن میر عماد در شورای فنی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار کرد: در این راستا نخستین مرکز تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا در استان سمنان راه‌اندازی می‌شود .

وی اضافه کرد: سمنان یکی از چهار استانی است که توانسته مجوز پرورش ماهی تیلاپیا را از سازمان حفاظت محیط زیست اخذ کند .

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان نیز در این نشست عنوان کرد: تنوع اقلیمی استان سمنان سبب شده است تا پرورش گونه‌های مختلف آبزیان شامل ماهیان گرمابی و سردابی در این استان انجام شود .

مسعود مهدوی اضافه کرد: با توجه به کمبود آب و لزوم مصرف بهینه و بهره‌برداری اصولی از منابع آبی موجود در استان سمنان، موضوع بهره‌وری از آب در پرورش آبزیان مورد توجه مدیریت امور شیلات استان سمنان قرار گرفته است .

وی افزود: در این راستا با توجه به ویژگی‌هایی که در تولید ماهی تیلاپیا وجود دارد؛ پرورش ماهی تیلاپیا در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان قرار گرفته است .

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه امکان پرورش در آب‌های لب شور، دوره پرورش کوتاه، رشد سریع، تراکم پذیری بالا و مقاومت در برابر بیماری‌ها از جمله ویژگی‌های مثبت پرورش ماهی تیلاپیا است اضافه کرد: بر این اساس استان سمنان در زمره یکی از چهار استان دارای مجوز پرورش این گونه ماهی قرار گرفته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: