• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت 29 هزار واحد صنفی در استانی 700 هزار نفری!

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بیش از 73 هزار نفر در اصناف استان شاغل و مشغول فعالیت می باشند .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان ، بهروز اسودی در پنجمین جلسه کمیسیون نظارت بر سازمان­های صنفی استان سمنان با اعلام این خبر افزود: در استان سمنان در حدود 29 هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب وجود دارد که بیش از 73 هزار نفر در این واحدها مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به فعالیت 127 اتحادیه صنفی در استان سمنان تصریح کرد: از مجموع 29 هزار واحد صنفی در استان، چهار هزار و 500 واحد صنفی تولیدی ، 15هزار واحدصنفی توزیعی ، 4هزار واحد صنفی خدماتی و پنج هزار و 500 واحد نیز به صورت خدمات فنی در استان فعالیت می کنند .

رئیس کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی استان در پنجمین جلسه این کمیسیون اظهار داشت: در این نشست نرخ گذاری کالاها و خدمات مورد بررسی قرار گرفت و پیرامون حق الزحمه اعضای هیئت رئیسه اتاق های اصناف شهرستان های مهدیشهر و دامغان بحث و بررسی شد .

اسودی با اشاره به دیگر دستور کار این جلسه گفت: درخواست های صدور مجوز نانوایی در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و با تصویب اعضای کمیسیون درخصوص ایجاد کد رسته های جدید در برخی صنوف موافقت شد.

به گزارش ایسنا، استان سمنان به نسبت جمعیت بیشترین واحد صنفی فعال را در سطح کشور دارد و به ازای هر 15 نفر در استان یک واحد صنفی وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: