• جمعه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-697-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز چهارمین جشنواره ملی اقوام ایرانی در گرمسار

جذب توریسم و توسعه گردشگری برگ برنده ایران در رویارویی با تهدید‌ها و تحریم‌ها

نماینده گرمسار و آرادان در مجلس بااشاره به ظرفیت‌ها ی متنوع گردشگری و اقلیم چهارفصل و متنوع کشورمان، ازجذب توریسم و توسعه گردشگری و تلاش در جهت رونق این صنعت پردرآمد به عنوان برگ برنده ای در دست ایران برای مقابله با تهدیدها و تحریم‌های اقتصادی باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، غلامرضا کاتب در افتتاحیه چهارمین جشنواره ملی فرهنگی و ورزشی اقوام و عشایر ایرانی در گرمسار اظهار کرد: رویکرد جدید اقتصادی ایران برای مقابله با تهدیدها و تحریم ها جذب توریسم و توسعه گردشگری است .

وی بر ضرورت توسعه و گسترش توریسم و گردشگری در کشور تاکید و با اشاره به ظرفیت های استان سمنان در حوزه گردشگری تصریح کرد: استان سمنان می تواند به مقصدی برای گردشگران ایرانی و خارجی تبدیل شود چرا که این استان از ایوانکی در غرب تا میامی در شرق استان از ظرفیت های گردشگری متنوعی برخوردار است.

کاتب با بیان اینکه سال 1396 حدود 5 میلیون و 700 هزار نفر گردشگر وارد ایران شدند افزود: باید تا انتهای برنامه ششم توسعه این آمار پنج برابر شود .

وی بااشاره به مزایای برگزاری جشنواره اقوام و نقش آن در کاهش آسیب ها تصریح کرد: یکی از راه های اصولی و جدی مبارزه با آسیب‌های اجتماعی ایجاد شور و نشاط اجتماعی در میان کودکان و نوجوانان است که برگزاری این قبیل جشنواره ها و همایش ها می توانند در رسیدن به این امر بسیار تاثیرگذار باشد .

نماینده گرمسار و آرادان در مجلس با بیان اینکه کشور ما در بخش فرهنگی با برخورداری از قومیت ها و تمدنی کهن در منطقه زبانزد همگان است خاطرنشان کرد: باید با استفاده درست از این ظرفیت ها در راستای افزایش نشاط، اشتغال و رونق کسب و کار در کشور بهره گرفت و پیام وحدت و همبستگی را به همه منتقل کرد.

رییس کمیسیون طرح و لوایح مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برگزازی این قبیل جشنواره ها می تواند به شناخت آداب و سنن ایرانی و شناخت جوانان از فرهنگ ملی و دینی کمک کند گفت: تمام این سنن و آداب، لهجه‌ها ، سنت‌ها و غذاهای محلی و پوشش ها خود سدی بسیار مستحکم در برابر  تهاجمات فرهنگی است که این روزها جوانان ما را نشانه رفته است .  

وی معرفی جاذبه های گردشگری را از دستاوردهای این جشنواره ملی برشمرد و اضافه کرد: تلاش و کوشش مضاعف فعالان و مسوولان تاثیری شگرف در حوزه گردشگری و توریسم طی پنج سال اخیر در منطقه داشته  که کارخانه تاریخی پنبه گرمسار و تغییرات ایجاد شده در آن طی یک سال اخیر خود گواهی بر این ادعا است . همچنین گسترش خانه های بوم گردی ، احداث هتل غارهای نمکی و معرفی نمک به عنوان یک جاذبه گردشگری در گرمسار و ... نیز از دیگر اقدامات موثر در حوزه جذب توریسم در استان و خصوصا گرمسار و آرادان است.

 به گزارش ایسنا ، چهارمین جشنواره ملی فرهنگی و ورزشی اقوام و عشایر ایرانی با حضور ۱۵ تیم از استان های کردستان،لرستان ،اردبیل، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، گیلان، گلستان، مازندران، خوزستان، بوشهر ، سیستان و بلوچستان، زنجان، همدان ،مرکزی، خراسان جنوبی و سمنان در گرمسار آغاز شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: