• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-497-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

۱۲ اقامتگاه بوم گردی و سنتی دیگر در مهدیشهر راه اندازی می شود

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان مهدیشهر گفت: موافقت اصولی ۱۲ اقامتگاه بوم گردی و سنتی در شهرستان مهدیشهر صادر شد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، «محمدتقی اعرابی» افزود: این طرح ها با هدف افزایش ظرفیت اقامتی در نقاط مختلف شهرستان مهدیشهر، درجزین، چاشم، فولاد محله، ده صوفیان و شهمیرزاد مصوب شده اند.

وی گفت: برخی از این طرح ها با رویکرد اقامت عشایری و تقویت و معرفی گردشگری عشایری تعریف شده اند و در راستای اجرایی تر شدن طرح خیلخون تا ده خون می باشند.

اعرابی افزود: پیش بینی می شود با راه اندازی این اقامتگاه ها، زمینه اشتغال بیش از ۱۰ نفر در حوزه گردشگری شهرستان مهدیشهر محقق شود.

وی گفت: ایجاد فضاهای اقامتی سنتی در قالب بوم گردی از اولویتهای میراث شهرستان مهدیشهر است تا ضمن افزایش ظرفیتهای اقامتی مناطق مختلف شهرستان و ظرفیتهای موجود به ویژه در حوزه طبیعت گردی موجب تقویت جوامع محلی در توسعه گردشگری پایدار شود.

وی افزود: تا کنون ۲۲ اقامتگاه بوم گردی و سنتی در شهرستان مهدیشهر به بهره برداری رسیده و پیش بینی می شود با مصوبات اخیر این تعداد تا پایان سال به ۴۰ مرکز افزایش یابد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مهدیشهر گفت: ایجاد مراکز اقامتی ارزان قیمت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نقش موثری در توسعه اشتغال روستایی و عشایری دارد

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: