• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

ایجاد مرکز جامع مبارزه با سرطان در سمنان کلید خورد

حلقه پربرکتی که بعد یکسال به صاحبش برگشت!/ گلریزان 14میلیاردی سمنانی‌ها برای سرطانی‌ها

دیدن گریه دیگران هماره یکی از تلخ ترین تجربه های من در زندگی اجتماعی و کاری ام بوده اما دیشب با گریه هایی که چشمان زیادی را در ساحتمانی باشکوه در خیابان 17شهریور سمنان نمناک کرد، به وجد آمدم و اشک های من نیز به احترام آن؛ تمام قد برخاست، آخر اشک شوق، لذت‌بخش‌ترین حسی است که می‌توانم و می‌توانیم تجربه کنیم.

چه تجربه دل انگیری بود دیشب، در جمع خیرینی که با سخاوت تمام، لحطاتی آسمانی را در ابتدای "راهی آسمانی" پیش پای "من" و "ما" در این وانفسای عصر آهن ها و ماشین ها گذاشتند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه سمنان، شب گذشته "دومین نشست نیک اندیشان راه آسمان" با حضور شماری از خیرین در مرکز پزشکی هسته ای سمنان که بیش از یک سال است با هدف ارائه خدمات رایگان به بیماران سرطانی این آب و خاک آن هم فارع از دین و ملیت و نژاد و شهرشان، در سمنان، راه اندازی شده برگزار شد.

آنچه در پی می آید گزارشی است مختصر از آن چه در این گردهمایی سترگ و صمیمی و به دور از ریا برگزار شد؛ باشد که این قلم زدن به غایت ناچیز هم، توشه ای باشد برای ما و اهالی رسانه.

ایجاد مرکز جامع مبارزه با سرطان در سمنان راه اندازی می شود

مدیرعامل مؤسسه نیکوکاری راه آسمان سمنان از برنامه ریزی برای ایجاد و راه اندازی مرکز جامع مبارزه با سرطان در سمنان حبر داد.

احمد صدیقی در گفت و کو با حبرنگار ایسنا منطقه سمنان بااعلام این خبر گفت: زمینی به وسعت سه هکتار به منظور راه اندازی مرکز جامع مبارزه با سرطان در اختیار این خیریه قرار گرقته و در واقع نشست شب گذشته ،نقطه آغاز راه اندازی این مرکز بود.

وی با بیان اینکه هدفگداری و چشم انداز ما راه اندازی مجتمع بزرگ امید و سلامتی است ادامه داد: قرار است که مرکز جامع مبارزه با سرطان، بخش مردمی مرکز مبارزه با سرطان، بخش آموزشی و پژوهشکده سرطان و... در این مجموعه راه اندازی شوند.

مدیرعامل مؤسسه نیکوکاری راه آسمان سمنان یا اشاره به حضور خانم قدس مؤسس مؤسسه خیریه کدکان سرطانی محک در گردهمایی شب گذشته این مرکز تصریح کرد: قرار است که با الگوگیری از مجموعه بزرگ محک، یک مجموعه بزرگ خیریه نیز در سمنان راه اندازی شود.

صدیقی در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص کمک های جمع آوری شده شب گذشته گفت: در این برنامه که با حضور خیرین و مهمانان ویژه ای همچون خانم قدس موسس مؤسسه خیریه محک و استاد بهزاد فراهانی بازیگر برجسته تئاتر ایران برگزار شد یالغ بر یک میلیارد نومان کمک نقدی و زمینی به مساحت 660 مترمربع به این مرکز اهدا شد تا مجموع کمک های نقدی و غیرنقدی شب گذشته از مرز 14 میلیارد ریال بگذرد.

وی با تقدیر از همراهی و مشارکت خیرین استان سمنان گقت: در حقیقت برنامه شب گذشته با هدف ارائه یک گزارش از اقدامات و خدمات یک سال گدشته و اعلام برنامه ها و استراتژی آینده مؤسسه برگزار شد.

مدیرعامل مؤسسه نیکوکاری راه آسمان سمنان در پاسخ به پرسشی دز خصوص خدمات این مرکز از انجام ماهانه 500 اسکن هسته ای رایگان برای بیماران سرطانی خبر داد و گفت: خدمات مرکز به بیماران سرطانی کاملا رایگان است ضمن اینکه خدمات به عموم نیز با تعرفه های دولنی و با پوشش بیمه ای ارائه می شود.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص ارائه حدمات به بیماران سرطانی غیربومی گفت: در یک سال اخیر مراجعات زیادی از استان های همجوار داشتیم و حدمات به همه مراجعین ارائه شده است.

مبنای "راه آسمان" بر پایه ای علمی و انسانی استوار است

دکتر احمد همتی عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده سمنان در مجلس نیز در این آیین با تقدیر از خیرین استان گفت: مبنای احداث موسسه نیکوکاری راه آسمان از آعاز بر پایه ای علمی،معنوی و انسانی استوار بوده و از این رو در این یک سال اخیر توانسته، گام های بلندی بردارد.

وی به عملکرد یک ساله این مرکز اشاره و تصریح کرد: این مرکز علاوه بر خدمات درمانی به بیماران در زمینه های آموزش عمومی نیز اقدامات بسیار مهم و شایسته نقدیری داشته است.

همتی با بیان اینکه مؤسسه نیکوکاری راه آسمان و مرکز پزشکی هسته ای سمنان می تواند به عنوان یک الگوی موفق در سطح ملی و بین المللی مطرح شود افزود: چشم اندازها و برنامه های این مرکز حکایت از یک رویکرد کاملا علمی و کارشناسانه دارد.

وی خواستار کمک و مشارکت بیشتر خیرین در این کار خیر شد و حاطرنشان کرد: ما نیز در مجلس آمادگی داریم که پیگیر امور مربوط به این حوزه باشیم.

داستان یک حلقه پربرکت

به گزارش خبرنگار ایسنا در نشست شب گذشته خیرین، حلقه ازدواج اهدایی یک بانوی سمنانی به موسسه با حضور استاد بهزاد فراهانی به حراج گذاشته شد که در نهایت توسط یکی از خیرین به قیمت 100میلیون تومان از موسسه راه آسمان خریداری و سپس به صاحب و اهداکننده آن بازگردانده شد.

اهداکننده این حلقه در ابتدا با امتناع از پس گرفتن آن گفت: این حلقه را در نشست قبلی در شرایط خاص و با تمام وجود برای برآورده شدن یک نیت اهدا کردم و نذر آن روز من که نگه داشتن زندگی خانوادگی ام بوده، ادا شده و از این رو، آن را پس نمی گیرم.

به گزارش ایسنا این حلقه پربرکت در پایان با اصرار خانم قدس موسس مؤسسه خیریه محک و استاد بهزاد فراهانی به عنوان هدیه به این دختر جوان برگردانده شد.

گرارش از: هوشنگ بسطامی -ایسنا سمنان


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: