• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهردار عنوان کرد:

"واحدهای رها شده و زمین‌های متروکه" معضل 20 هزار مهرنشین سمنان

شهردار سمنان از واحدهای رها شده و زمین های متروکه یه عنوان مهمترین مشکلات 20 هزار شهروند ساکن مسکن مهر سمنان نام برد

به گزارش ایسنا منطقه سمنان، دکتر محمد ناظم رضوی ذز جمع مردم مسکن مهر سمنان با اشاره به اینکه نیازهای ساکنین با خدمات اولیه شهری در این منطقه همخوانی ندارد، اظهار کرد: با برنامه های مطالعه شده و جامعی که برای این منطقه در نظر گرفته ایم،  مسکن مهر را از بن بست خارج خواهیم کرد.

وی یا اشاره به اهمیت مسکن مهر سمنان گفت: نگاه ما از روز اول به مسکن مهر ویژه بوده و با همین نگرش، سعی در تغییرات مثبت در این منطقه را داریم.

وی وجود واحدهای رها شده و زمین های متروکه را از مشکلات این منطقه خواند و افزود: پیشنهادی به اداره راه و شهرسازی مبنی بر تحویل این زمین ها و واحدها دادیم و موافقت مهندس عظیمیان معاون وزیر راه و شهرسازی ریاست سازمان  زمین و مسکن کشور را نیز جلب کرده ایم که امیدواریم به زودی این اتفاق صورت پذیرد.

شهردار سمنان ادامه داد: ایجاد یک میدان در جنب مصلی سمنان، نصب یک المان در میدان نور و ساخت یک فرهنگسرای جامع در مسکن مهر از اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد.

ناظم رضوی با اشاره به احداث پارک بزرگ جنگلی کومش در ضلع شمالی مسکن مهر، گفت: این پارک جنگلی که راه دسترسی از میدان نور، خیابان یوسف نبی و خیابان ماندگار را دارد، جهت استفاده ساکنین این منطقه و کلیه شهروندان سمنانی در نظر گرفته شده است و با پیشرفت خوبی که دارد تا قبل از ایام نوروز به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: بوستان کوکب واقع در ضلع جنوبی میدان نور در حال تکمیل است و تا دهه فجر به بهره برداری می رسد.همچنین زمین چمن مصنوعی مسکن مهر نیز در حال احداث است.

شهردار سمنان افزود: ایجاد پاتوق پیاده روی، لوکس نوری مناسب، زیبا سازی بلوار فضیلت با همکاری اداره برق برای جابجایی تیرهای برق، تبدیل ضلع شمالی بلوار سلیمان نبی به پاتوق ورزشی و گردشگری، تکمیل پروژه ساختمان فرهنگی در میدان نور و ساخت آتش نشانی مسکن مهر که فنداسیون آن اجرا شده است، از اقدامات شهرداری سمنان در مسکن مهر برای شهروندان است.

 ناظم رضوی افزود: با ساماندهی سه شنبه بازار مسکن مهر و در صورت موافقت فرمانداری بنا داریم، این روند را هر روزه و بعد از ساعات کار کسبه، به صورت شب بازار ادامه دهیم.

وی از ایجاد دو ناحیه در مسکن مهر خبر داد و افزود: اولین ساختمان ناحیه  شهرداری سمنان به زودی ایجاد خواهد شد.

شهردار گفت : به دوس اداره مسکن و شهرسازی و وزارت دفاع پیشنهاد دادیم زمین بزرگی که در ضلع جنوبی بلوار سلیمان نبی وجود دارد، در اختیار شهرداری قرار دهد تا در قالب بازآفرینی شهری آن را احیا کنیم.

همچنین عباس طالب بیدختی عضو شورای شهر سمنان با اشاره به اینکه مسکن مهر بیست هراز نفر ساکن دارد، اظهار داشت: از اقدامات خوب در این مدت، احداث کلانتری و افتتاح درمانگاه پزشکی بوده است و با افتتاح ناحیه جدید شهری توسط شهرداری امیدواریم ساکنین شاهد رشد و توسعه این منطقه باشند.

محمد همتی رییس عضو شورای شهر سمنان  هم با اشاره به اقدامات شهرداری سمنان در مسکن مهر در خصوص مشکل سند مالکیت برخی از واحد های مجتمع افزود: تلاش می کنیم با ورود نماینده مجلس، دادستان، فرماندار و مدیرکل مسکن و شهرسازی و سایر مسئولین این مشکل ساکنین حل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: