• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اداره آموزش صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تأکید کرد:

بهره گیری از ظرفیت استارت آپ ها در شکوفایی صنایع و معادن استان

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بر ضرورت سوق دادن استارت آپ ها به سمت فعالیت های صنعتی، معدنی و بهره گیری از ظرفیت آنها در شکوفایی صنایع و معادن استان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، مهدی میرکو با اشاره به نقش مجموعه صنعت، معدن و تجارت در رونق استارت آپ ها افزود: با بهره گیری از ظرفیت استارت آپ های فعال در حوزه های لجستیک، بازاریابی و بازرگانی، می توان هزینه های مربوط به بخش های صنعت و معدن را کاهش داد.

وی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت می تواند با معرفی بهتری از نیازمندی ها و ظرفیت های دو بخش صنعت و معدن و ارائه برخی مشوق ها، تعدادی از فعالان استارت آپی را به این سمت جذب نماید تا دانش و فناوری در این زمینه از حوزه فعالیتی وزارتخانه نیز رسوخ بیشتری نموده و تحولات مهمی در آن ایجاد شود.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صمت استان سمنان، تسهیل قواعد و مقررات و مشورت و همکاری با فعالان استارت آپی برای شناسائی مسائل دست و پاگیر یا تعریف نشده و تعریف آن در قانون تجارت و یافتن راه حل هایی برای ایجاد تغییرات در بخش هایی از آن را از عمده ترین فعالیت های زیرساختی مورد انتظار از سازمان صنعت ، معدن و تجارت عنوان کرد.

میرکو با اشاره به ضرورت اتصال شرکت های استارت آپی به شرکت های بزرگ تصریح کرد: از این طریق شرکت های بزرگ می توانند با هزینه کمتر به محصولات، خدمات یا فناوری های جدید دست یابند و همچنین شرکت های کوچک و متوسط چشم انداز روشن تر و بازار بزرگتری را پیش روی خود می بینند که این اتصال می تواند از طریق مختلفی خصوصا ادغام و اکتساب شرکت های دانش بنیان در شرکت های بزرگ ، اتفاق بیفتد.

وی اظهار داشت: نقش مجموعه صنعت، معدن و تجارت در زمینه توسعه استارت آپ ها، مهیا سازی زیرساخت های مورد نیاز آنان و حمایت از پایداری بلند مدت شرکت های دانش بنیان در قالب تسهیل و تشویق اتصال آن ها به شرکت های بزرگ صنعتی، معدنی و تجاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: