• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

شهردار سمنان در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرد:

بازآفرینی شهری از پارک جنگلی کومش تا وادی‌السلام/ مسکن مهر از بن‌بست خارج می‌شود

شهردار سمنان گفت: طرح بازآفرینی و فضاسازی پارک جنگلی کومش و وادی‌السلام سمنان با نگاه بازآفرینی حوزه شهری در دستور کار قرار دارد.

سید محمد ناظم رضوی در گفت‌وگوبا خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان با اعلام این خبر گفت: ما با نگاه باز آفرینی حوزه شهری به دنبال این هستیم تا سمنان را به عنوان یک ظرفیت شاخص شهری در حوزه‌های مختلف مطرح کنیم، تا چنانچه طرح انتقال پایتخت سیاسی کشور به سمنان قوت گرفت، این شهر از همه لحاظ برای پذیرش این موضوع آمادگی و ظرفیت های لازم را داشته باشد.

وی افزود: در بخشی از این طرح بازآفرینی شهری، مسکن مهر سمنان از یک منطقه بن‌بستدر گوشه شهر خارج می شود و رسیدگی بیشتری به این منطقه و شهروندان مسکن مهر خواهد شد، در این طرح برنامه ویژه ای برای مسکن مهر سمنان خواهیم داشت.

شهردار سمنان اضافه کرد: اخیراً در شورای اسلامی شهر سمنان، یک منطقه جدید با تأکید بر رسیدگی به مسکن مهر تصویب شده است، از طرفی قرار است پارک جنگلی کومش سمنان چسبیده به مسکن مهر سمنان که در حال از بین رفتن بود، با احداث یک بلوار 24 متری به مسکن مهر متصل می شود و یک مسیر ویژه به عنوان مسیر نشاط و تندرستی در این پارک جنگلی احداث می‌شود.

ناظم رضوی ادامه داد: همچنین بالغ بر 10 تا 12 زمین ورزشی شامل زمین چمن مصنوعی، ساحلی، سالنی، مسیر دوچرخه سواری و... احداث خواهد شد.

وی همچنین از استقرار سازمان آرامستان شهرداری سمنان در وادی‌السلام این شهر خبر داد و تأکید کرد: این سازمان مسائل مختلفی در حوزه آرامستان‌ها و قبرستان‌های شهر را دنبال می‌کند.

شهردار سمنان خاطرنشان کرد: استانداردهای شهری در سمنان حکم می کند که این شهر 2 آرامستان کلی داشته باشد، ضمن اینکه باید به تدریج تدفین در محله‌های زیست شهری و امامزاده ها و... به آرامستان‌های اطراف شهر منتقل شود.

ناظم رضوی تصریح کرد: از بزرگان شهر نیز استفاده کردیم تا با توصیه ها و سخنان آنها مردم نیز این موضوع را بپذیرند، سازمان آرامستان‌های شهرداری سمنان نیز فضاسازی قبرستان وادی‌السلام و مقبره سازی به نحو مطلوب و در خور شأن شهروندان سمنانی را در دستور کار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: