• پنجشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان سمنان معرفی شد

ضرورت حرکت به سمت اقتصاد کشاورزی محور در کشور

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با حضور حجت‌الاسلام تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی معرفی شد .

به گزارش ایسنا منطقه سمنان، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی در این آئین که در محل سالن شهید شاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برگزار شد اظهار داشت: خدمت کردن به مردم و کار کردن برای نظام جمهوری اسلامی ایران عبادت است .

وی با بیان اینکه امنیت امروز کشور مرهون خون شهدا است افزود : امروز هر چه داریم از شهدا است و از این رو همه باید قدردان شهدا باشیم .

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به توطئه‌های متعدد آمریکا علیه ملت ایران گفت: با حفظ اتحاد و همدلی در کشور استکبار جهانی و در رأس ان آمریکا هیچ کاری از پیش نمی‌برد .

حجت‌الاسلام و المسلمین تقوی با بیان اینکه نباید برای رفع مشکلات کشور به بیرون نگاه داشته باشیم افزود: باید برای رفع مشکلات کشور از توان داخلی استفاده کنیم، و اگر اینگونه مقاوم و محکم برخورد کنیم عزت و بزرگی و آزادمنشی برای کشور به ارمغان می‌آید .

وی با اشاره به ضرورت حفظ اتحاد و همدلی از سوی قوای سه‌گانه و همچنین مردم گفت: با حفظ وحدت و یکپارچگی توطئه‌های دشمن خنثی شده و ناامید می‌شود .

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران یک رهبر بی بدیل، الهی، سیاستمدار و آگاه به مسائل جهانی دارد تصریح کرد: همه باید با حفظ وحدت و با پیروی از ولایت فقیه حرکت کنیم و تلاش کنیم با تکیه بر توان داخلی مشکلات را رفع کنیم .

همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی پیش از ظهر امروز در شورای هماهنگی مدیران سازمان جهاد کشاورزی این استان با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی در جامعه بر ضرورت تدوین پیوست فرهنگی فعالیت‌های کشاورزی تأکید کرد و اظهار داشت: علی رغم اینکه همه ما بر سر سفره بخش کشاورزی هستیم اما متأسفانه بخش کشاورزی در ذهن‌ها حضور قوی ندارد و آنگونه که باید تلاش‌های بخش کشاورزی برای مردم برجسته نیست .

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا کشاورزی به عنوان رکن مهمی از ارکان زندگی مردم مطرح شود و این مهم نیازمند فرهنگ‌سازی است .

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به ضرورت تدوین پیوست فرهنگی برای فعالیت‌های بخش کشاورزی گفت: حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تلاش دارد تا در این زمینه از طریق برنامه‌های متعدد فرهنگ‌سازی لازم را انجام دهد .

اقتصاد کشور به اقتصاد کشاورزی گره زده شود

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخش کشاورزی نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد گفت: باید اقتصاد کشور به اقتصاد کشاورزی گره زده شود .

حجت‌الاسلام و المسلمین تقوی با بیان اینکه باید آثار و برکات کشاورزی به خوبی برای مردم تبیین شود تصریح کرد: در کشور سالانه حدود ۱۲۰ میلیون تن محصولات باغی و زراعی تولید می‌شود و حدود ۲۴ میلیون تن نیز به صورت ضایعات هدر می‌رود که جلوگیری از این ضایعات نیازمند فرهنگ‌سازی است .

وی با بیان اینکه استقلال کشور وابسته به خودکفایی در بخش کشاورزی است افزود: باید تلاش کنیم تا اقتصاد کشور را به اقتصاد کشاورزی گره بزنیم تا در شرایط حساس دچار مشکل نشویم .

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه اقتصاد کشاورزی دارای ریسک کمتری بوده و از تحریم‌ها آسیب کمتری می‌بیند افزود : باید به سمت اقتصاد کشاورزی محور برویم تا هنگامی که فروش نفت کشورمان مانند زمان حاضر تحریم شد بتوانیم خودمان را سرپا نگه داریم .

حجت‌الاسلام و المسلمین تقوی بر ضرورت حرکت به سمت اقتصاد کشاورزی محور در جامعه تأکید کرد و گفت: با کمک بخش کشاورزی مشکلات اقتصادی و همچنین بیکاری رفع می‌شود .

گفتنی است در این آئین از زحمات غلامرضا میرزائیان مسئول سابق دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی تجلیل و حجت‌الاسلام عبدالله قربانیان به عنوان مسئول جدید معرفی شد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: