• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-4490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش چشمگیر درآمدهای شهرداری سمنان به دلیل رکود در ساخت و ساز

معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان گفت: هزینه ی یک روز مدیریت شهری در سمنان 7.5 میلیارد ریال  است که شامل کلیه پروژه های شهرداری و خدمات مربوطه در حوزه شهری است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، مهیار گرانمهر با اشاره به بودجه 2710 میلیارد ریالی شهرداری سمنان در سال 1397، اظهار داشت: بیش از 90 درصد از بودجه شهرداری سمنان برای صرف در 10 حوزه شاخص تعیین شده و برنامه ریزی های مالی بر مبنای همین شاخص ها است .

وی در مورد میزان تحقق بودجه مصوب شهرداری در سال های گذشته بیان کرد: طبق ارزیابی که طی پنج ساله گذشته از روند بودجه شهرداری داشتیم، به طور متوسط 75 درصد از بودجه شهرداری در این پنج سال محقق شده است .

گرانمهر در ادامه تصریح کرد:با توجه به اینکه شهرداری درآمد ثابت و پایدار ندارد، نوسانات بازار به طور مستقیم بر درآمد شهرداری نقش دارد و در سال 97 به دلیل کاهش ساخت و سازها، درآمد شهرداری تحت الشعاع قرار گرفته است .

معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان گفت: علیرغم حمایت و همکاری سازمان امور مالیاتی سمنان، کاهش چشمگیر درآمد شهرداری را به دلیل افت صدور پروانه های ساختمانی داشتیم و شاهد کاهش درآمدهای پیش بینی شده هستیم؛ ولی توانستیم در معاونت توسعه مدیریت و منابع شهری با راهکارهای جانبی همچون طرح بزرگ شناسایی و ایجاد شناسنامه ساختمان،  85 درصد از بودجه ای که در شش ماهه اول سال پیش بینی می شد را محقق کنم و امیدواریم با برنامه های پیش رو و تلاش همه همکاران در شهرداری سمنان در 6 ماهه دوم نیز بودجه مورد نظر را محقق کنیم .

گرانمهر خاطرنشان کرد: شهرداری ها درآمد ثابت و یکنواخت در همه ی ماه های سال ندارند و همیشه درآمدهای ماه های پایانی سال و نیمه ی دوم سال بیشتر از شش ماهه اول سال است؛ به همین جهت طبق برنامه شصت درصد از بودجه اختصاص یافته باید در شش ماهه دوم سال محقق شود .

وی در ادامه مشارکت های مردمی را از اصلی ترین گنجینه های شهر سمنان عنوان کرد و ابراز داشت: شهر بدون شهروند معنا ندارد و در شهری که هزینه هر شهروند در روز حدود 40 هزار ریال می باشد، بدون همراهی و همکاری شهروندان، اداره شهر دشوار خواهد بود .

گرانمهر با بیان اینکه خوشبختانه مردم اخلاق مدار سمنان نسبت به شهر خود دغدغه و تعصب دارند افزود: شهروندان با درک مشکلات شهری همیشه یاری رسان ما بودند و با  مشارکت شهروندان نه تنها با پرداخت عوارض نوسازی و خودرو بلکه با تولید زباله کمتر، پاکیزه نگهداشتن معابر شهری، حفظ مبلمان های شهری و ... به ما در این امر یاری خواهند کرد .

وی گفت: از شهروندان سمنانی می خواهیم با پرداخت عوارض نوسازی و خودرو، وظیفه خود را در قبال مسئولیت پذیری نسبت به شهر انجام و همراه ما در جهت ساخت شهری زیبا و توسعه یافته باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: