• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-3294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست جدید استانداری سمنان عنوان کرد:

کتاب به‌مثابه سرمایه‌ای برای انتقال ارزش‌های فرهنگی، دینی و تمدنی

سرپرست استانداری سمنان بر ضرورت حمایت از کتاب به عنوان سرمایه‌ای برای انتقال ارزش‌های فرهنگی، دینی و تمدنی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، دکتر سعید ناجی در آیین تجلیل از یاوران کتاب، کتابداران و کتابخوانانان برتر استان سمنان اظهار کرد: کتاب بهترین و موثرترین ابزار برای انتقال افکار و اندیشه ها و تعالی جامعه بشری است.

وی از استفاده از کتاب به عنوان مشخصه بارز جوامع رو به رشد و توسعه نام برد و افزود: انتقال ارزش ها تنها از طریق کتاب میسر است و توجه به این کالای فرهنگی مهم برای حرکت در مسیر رشد و توسعه امری اجتناب ناپذیر و الزامی است.

دکتر ناجی با اشاره به جایگاه کتاب در آموزه های دینی و قرآنی خاطرنشان کرد: بی جهت نیست که خداوند در کلام وحی به قلم و آنچه آن می نویسد سوگند یاد می کند و همین نشان از منزلت و جایگاه فکر و اندیشه در دیدگاه وحیانی و اسلامی دارد.

سرپرست استانداری سمنان از کتاب به مثابه گنجینه ای بزرگ یاد کرد و گفت: اگر این گنجینه نبود، تجربه های تاریخی و بشری، مجالی برای انتقال به نسل ها و ادوار بعدی پیدا نمی کردند.

وی تصریح کرد: اگر کتاب نبود امروز ما از آثار و اندیشه های بزرگانی همچون حافظ و مولانا و سعدی و... بی نصیب بودیم.

ناجی با بیان اینکه باید از کتاب و افکار صاحبان اندیشه در مسیر رشد و تعالی جامعه بهره بگیریم اضافه کرد: باید از این میراث گران بها به مثابه گنجی عظیم حفاظت کرد.

سرپرست استانداری سمنان بر لزوم حمایت دستگاه های اجرایی از فعالیت های فرهنگی و علمی تاکید کرد و گفت: استان سمنان در حوزه های فرهنگی نیز همچون دیگر حوزه ها از ظرفیت و توان بالایی برخوردار است و باید بستر را برای بهره برداری بیشتر از این ظرفیت ویژه بیش از پیش فراهم کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: