• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-2992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کارگران زیر تیغ قراردادهای یک ماهه

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری سمنان از قراردادهای یک ماهه به عنوان یک نقص عمومی در فضای کاری امروز کارگران نام برد و گفت: کارگران چنانچه اعتراض و یا شکایتی کنند متاسفانه از سوی برخی کارفرماها با تهدید به اخراج روبرو می شوند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سعید متقی در همایشی که به مناسبت سالروز تصویب قانون کار از سوی خانه کارگر استان برگزار شد،اظهار کرد: جدای از انعقاد قراردادهای یک ماهه با کارگران در برخی واحدها، برخی کارفرماها به واسطه برخی نواقص در این شرایط حداقل های حقوقی را برای کارگران در نظر می گیرند و از این رو سفره معیشت کارگران کوچکتر می شود.

وی با بیان اینکه قانون کار نیازمند اصلاحاتی است افزود: اصلاح قانون کار با هدف انعطاف بیشتر و ارتقاء قانون کار باید با اولویت تامین منافع کارگر و کارفرماها پیگیری شود.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری سمنان با اشاره به تصویب قانون کار در سال 1325 و اصلاح آن با افزودن مصوباتی به این قانون در سال 1337 گفت: بعد از انقلاب در 29 آبان ماه 69 قانون کار تصویب شد اما با گذر زمان این قانون نیازمند اصلاحاتی است.

وی با اشاره به انتقادات کارگران و کارفرمایان به بخش هایی از این قانون افزود: به نظر می رسد نقص عمده این قانون وجود ساز و کارهایی است که به انعقاد قراردادهای کوتاه مدت انجامیده و از این رو برخی کارفرماها ، کارگران را با تهدید به اخراج وادار به پذیرش آن می کنند.

متقی با اشاره به مشکلات معیشتی قشر کارگر و کوچکتر شدن سفره آنها در ماه های اخیر خاطرنشان کرد: در استان سمنان در همین راستا جلساتی با فعالان و تشکل های کارگری و از جمله خانه کارگر استان داشتیم و خوشبختانه اقدامات و تمهیداتی در راستای حمایت از آنها صورت گرفته است اگرچه این اقدامات به تنهایی کافی نیست .

وی همچنین با اشاره به شرایط امروز کشور در عرصه بین المللی اضافه کرد: نفوذ جمهوری اسلامی در جهان و منطقه به ویژه در چهار-پنج سال اخیر توانسته ابتکار عمل را از امریکا بگیرد و همین سبب شده که امریکایی ها به فشار و جنگ اقتصادی تمام عیاری بر علیه ایران روی بیاورند.

متقی با بیان اینکه وظیفه دولت و مسوولان در این شرایط حفظ انسجام و وحدت بیشتر است گفت: خدمت رسانی بیشتر و تقویت اعتماد عمومی باید در این شرایط در دستور کار مسوولان قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: