• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-2792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

وجود 3 هزار فارغ‌التحصیل بیکار در دیار مرغوب‌ترین پسته جهان/ اشتغال 6هزار مهاجر در دامغان

نماینده مردم دامغان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از وجود سه هزار فارغالتحصیل دانشگاهی بیکار در این شهرستان خبر داد.

ابوالفضل حسن‌بیگی در گفتوگو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، اظهار کرد: این افراد جوانانی با تحصیلات عالیه دانشگاهی هستند که عمدتا دنبال شغلی متناسب با رشته تحصیلی خود و با درآمد مکفی هستند.

وی با اشاره به وجود برخی فرصت های شغلی در دامغان که نیروی کار آن از خارج این شهرستان تامین میشود خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها 6000 نفر از اتباع افغانستان و تعدادی نیز از هم وطنان زابلی در دامغان مشغول کار هستند.

نماینده مردم دامغان از نیروی انسانی به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های کشور نام برد و افزود: باید زمینه ای برای استفاده از این سرمایه و ظرفیت فراهم شود.

وی ادامه داد: 3000 جوان فارغ التحصیل که هزینه زیادی برای تحصیل آنها شده نباید بلااستفاده بماند و باید برای بهره گیری از این ظرفیت برنامه ریزی و اقدام عملی صورت گیرد.

حسن‌بیگی با بیان اینکه پیش از انقلاب شمار لیسانس های دامغان به اندازه انگشتان دست هم نمی رسید ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی امروز هزاران جوان با تحصیلات عالیه دانشگاهی و کارشناس ارشد و دکترا در شهرستان دامغان وجود دارد.

وی با اشاره به وجود منطقه ویژه اقتصادی در دامغان خاطرنشان کرد: توسعه و تکمیل این منطقه ویژه می تواند زمینه ساز اشتغال به کار بسیاری از جوانان جویای کار در این منطقه شود.

نماینده مردم دامغان همچنین به لزوم استفاده از ظرفیت های کم نظیر معدنی در این شهرستان تاکید و اضافه کرد: دامغان از تنوع بسیار بالای معدنی برخوردار است و معادنی با درجه خلوص بسیار بالا در این شهرستان وجود دارد که سرمایه گذاری در آنها می تواند، مشکل اشتغال در این شهرستان را به راحتی مرتفع کند. ضمن اینکه پسته دامغان به عنوان مرغوبترین پسته جهان، ظرفیت بسیار ویژه و محصول با ارزشافزوده بسیار بالایی است که توسعه آن و همچنین ایجاد صنایع تکمیلی و فرآوری آن میتواند اشتغال در شهرستان و استان را متحول کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نیاز آبی پایین درخت پسته خاطرنشان کرد: توسعه باغات پسته از طریق تامین آب مورد نیاز این بخش و کمک به تجهیز باغ ها به سیستمهای نوین آبیاری که در این چند سال خوشبختانه شتاب بالایی گرفته، میتواند زمینه اشتغالزایی در شهرستان شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: