• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-2994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رونمایی از چهار عنوان کتاب در شاهرود

آیین رونمایی از چهار عنوان کتاب، همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود برگزار شد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، این چهار عنوان کتاب به بهانه هفته کتاب و کتابخوانی و با همکاری اداره کتابخانه های عمومی و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شاهرود رونمایی شد .

کتاب های "حباب"، "حریردل" و "پروانگی" سه کتاب شعر رباب خدامی متخلص به ( آلاله) و کتاب "با قرآن در محاورات عامه" تالیف محمدحسین حسنی در این مراسم از آن رونمایی شد .

یکی از نویسندگان شاهرودی در این مراسم گفت: کتاب "با قرآن در محاورت عامه" به مدت چهار سال در ۱۶ گفتار با حدود یک هزار و ۳۰۰ آیه و حدود چهار هزار حدیث و روایت تالیف شده است .

حسنی با اشاره به مفید بودن این کتاب برای همه اقشار تصریح کرد: هر گفتار از این کتاب به یک موضوع از جمله صفات الهی، بهشت و جهنم، اوامر و نواهی قرآنی، مرگ و ... اختصاص دارد .

نویسنده کتاب "با قرآن در محاورات عامه" افزود: هدف اصلی از تالیف این کتاب به کارگیری آیات و روایات به جای جملات روزمره در مکالمات است .

وی مهمترین خواسته مولفان را حمایت مسئولین دانست و گفت: این کتاب در شمارگان یک هزار جلد توسط  انتشارات آوای چلچله(چهل میقات) شاهرود منتشر شده است .

نویسنده کتاب های "حباب"، "حریردل" و "پروانگی" نیز گفت: علاوه بر سه کتاب شعری که در این مراسم رونمایی شد سه کتاب آموزشی نیز در دست چاپ و یک دیوان شعر با گویش شاهرودی در دست تالیف دارد .

رباب خدامی با بیان اینکه بهترین لحظات شاعری اش را مربوط به زمانی می داند که اشعاری در باره خداوند می سراید بیان کرد: با توجه به علاقه ای که به دعای جوشن کبیر دارم و خلوصی که در آیه های آن احساس کردم آن را به نظم برگردانده ام و تنها چند آیه از آن باقی مانده است .

وی افزود: اغلب شعرهایش مضمون اجتماعی و در مواردی طنز دارد .

سه کتاب این شاعر با شمارگان یک هزار جلد و در انتشارات چهل میقات شاهرود به چاپ رسیده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: