• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-2694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رکوردزنی میلیاردی صنایع‌دستی استان سمنان با بهره‌گیری از استارتاپ‌ها

سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: چهار میلیارد ریال صنایع‌دستی استان سمنان  در دو روز گذشته به فروش رسیده است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، «همایون جورابلو» با اعلام این خبر افزود: در مرحله دوم بازدید شرکت استارتاپ صنایع دستی از استان سمنان، چهار میلیارد ریال صنایع دستی استان سمنان به فروش رفت .

وی گفت: در مرحله نخست، پنج میلیارد ریال صنایع دستی استان سمنان به فروش رفت و این روند همچنان ادامه دارد .

جورابلو افزود: با بهره‌گیری از روش‌های جدید بازاریابی و توافق اداره میراث فرهنگی استان سمنان با یکی از استارتاپ‌های موفق صنایع دستی، زمینه فروش انبوه صنایع دستی استان سمنان فراهم شده و بخش مهمی از دغدغه فروش هنرمندان تامین شده است .

وی با بیان اینکه تولیدات هنرمندان صنایع‌دستی استان سمنان از حجم قابل توجهی برخوردار است، افزود: پیش از این بخشی از تولیدات هنرمندان استان در بازارهای داخلی و خارجی با واسطه به فروش می‌رسید، اما همواره حجم تولیدات بیش از میزان فروش بود .

وی افزود: فروش محصولات صنایع‌دستی در قطارها، ایجاد فضاهای ثابت در محورهای اصلی استان جهت عرضه و فروش صنایع دستی، فروش اینترنتی محصولات به ویژه استفاده از ظرفیت استارتاپ‌ها از جمله راهکارهای جدید فروش صنایع دستی استان است که توسط معاونت صنایع دستی این اداره کل در حال انجام است .

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: رویکرد جدید معاونت صنایع دستی این اداره کل توسعه بازار، افزایش فروش محصولات و متناسب سازی عرضه و تقاضا در این حوزه است .

بیش از  چهار هزار و 500 هنرمند صنایع دستی در استان سمنان در 52 رشته صنایع دستی مشغول فعالیت هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: