• پنجشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-2294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فروش "خانه صنایع دستی سمنان" منتفی شد

سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: هنرمندان صنایع دستی سمنان در خانه صنایع دستی شریف واقفی سمنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، همایون جورابلو افزود: در جلسه ای با مدیر عامل هیات تسویه صنایع دستی، موضوع فروش خانه صنایع دستی سمنان منتفی شد.

وی گفت: بر اساس تفاهم انجام شده، این خانه برای ادامه فعالیت و تولید و عرضه آثار فاخر صنایع دستی در اختیار هنرمندان صنایع دستی قرار می‌گیرد.

جورابلو با اشاره به برنامه های این اداره کل برای حمایت از هنرمندان صنایع دستی، افزود: بر اساس تفاهم با یک شرکت استارتاپ در حوزه صنایع دستی، صنایع دستی استان در یک هفته بیش از پنج میلیارد ریال فروش کرد و این روند تداوم دارد.

وی با بیان اینکه زمینه عرضه و فروش صنایع دستی استان سمنان در وزارتخانه ها و مراکز پر بازدید تهران نیز فراهم شده است، گفت: فضاهای پر رفت و آمد، به عنوان هدف جدید نمایشگاه های صنایع دستی استان سمنان در نظر گرفته شده اند.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان افزود: استان سمنان دارای بیش از چهار هزار و 500 هنرمند صنایع دستی است و این هنرمندان در 52 رشته صنایع دستی فعالیت دارند.

خانه هنرمندان صنایع دستی سمنان در بلوار شریف واقفی واقع شده و بیش از 20 هنرمند در رشته های مختلف در این خانه مشغول فعالیت هستند.

به گزارش ایسنا

خانه صنایع دستی سمنان که در یک خانه سنتی در محلات جنوبی و بافت قدیمی سمنان واقع شده با هـدف تـرویج و حمـایت از تولیدات دستی راه اندازی شده، این خانه در فضای آموزشی به مساحت تقریبی 1000متـر مربع ایجاد شده و دربرگیرنده واحـدهای آمـوزش ساخت زیور آلات سنتی ، نمد مالی،آموزشساخت سازهای سنتی ، آموزشمجسمه سازی و پیکر تراشی بر روی استخوان ،آموزش سفال و سرامیک ، آموزش معرق و منبت آموزش تذهیب و آموزش گلیمبافی و . . . ، فروش تولیدات صنایع دستی ، تولیدات خاص منطقه ای، مشاوره ای ( خدمات رسانی به تولید کنندگان و بازرگانان ) نمایشگاهی و کارگاهی و .. است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: