• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رشد 111 درصدی اشتغال در بخش صنعت استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از صدور 764 مجوز تأسیس در بخش صنعت استان در سالجاری خبر داد، این میزان صدور مجوز تأسیس پیش بینی می شود رشد 111 درصدی اشتغال را در سالجاری در بخش صنعت استان به همراه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، بهروز اسودی گفت: با صدور این تعداد مجوز زمینه اشتغال بیش از 20هزار نفر در این بخش پیش بینی می شود که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته از نظر تعداد 79درصد و از نظر اشتغال 111 درصد رشد را نشان می دهد .

وی همچنین از رشد 99درصدی سرمایه گذاری در بخش صنعت این استان در سالجاری خبر داد و افزود: در بخش صدور جواز تأسیس در حوزه صنعت استان در شش ماهه سال جاری شاهد رشد قابل توجهی بوده ایم که با پیش بینی سرمایه گذاری حدود 25هزار میلیارد ریال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته حدود 99درصد رشد داشته است .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: بیشترین رشد جواز تاسیس صادره از نظر تعداد به ترتیب در زمینه ساخت فلزات اساسی و ابزار پزشکی بوده است.

اسودی تصریح کرد: از نظر سرمایه گذاری نیز بیشترین میزان سرمایه گذاری مربوط به گروه ابزار پزشکی، ساخت منسوجات و محصولات از لاستیک و پلاستیک و از نظر ایجاد اشتغال نیز بیشترین رشد به ترتیب در گروههای فلزات اساسی، ابزار پزشکی و محصولات لاستیکی و پلاستیکی بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: