• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همزمان با هفته پایانی صفر برگزار می شود؛

برپایی 30 موکب و ایستگاه قدم‌های آسمانی تا امام مهربانی در سمنان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: همزمان با ایام شهادت امام رضا(ع) 30 موکب و ایستگاه صلواتی قدم‌های آسمانی تا امام مهربانی در سطح استان سمنان با میزبانی بقاع متبرکه و امامزادگان استان برگزار می شود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حجت الاسلام و المسلمین عبداله واحدی از برپایی 30 موکب خدمات رسانی به زائران آقا علی ابن موسی الرضا(ع) در استان سمنان خبر داد اظهار کرد: این طرح از برنامه های اجرایی ذیل طرح ملی میقات الرضاست که در ایام شهادت امام رضا(ع) با هدف ارائه خدمات در مسیرزائران اجرا می شود.
وی با بیان اینکه به منظور ارائه خدمات فرهنگی به زائران، از ظرفیت 20 مبلغ بومی و اعزامی از قم استفاده می شود، افزود: از اهداف فرهنگی این طرح می توان به آماده سازی زائران برای زیارت با معرفت بیشتر امام الرضا(ع)، تبیین و ارتقای سطح معرفتی مردم نسبت به موضوع ولایت، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف به مناسبت به هفته وقف، تبدیل بقاع به قطب فرهنگی و خدمات رسانی به زائران حرم امام مهربانی اشاره کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان عنوان کرد: در برپایی این موکب ها از ظرفیت بقاع متبرکه مجری طرح میقات الرضا در استان استفاده شده است و در طول اجرای طرح حدود 270 نفر از هیات امنا و خدام ثابت و افتخاری بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سطح استان به خدمات رسانی به زائران خواهند پرداخت.

وی به خدمات ارائه شده در موکب ها اشاره کرد و افزود: در این مواکب و ایستگاه ها علاوه بر خدمات فرهنگی، خدمات تغذیه شامل آب جوش و چای صلواتی، میان وعده و وعده های غذای گرم در برخی از مواکب به زائران ارائه می شود.

واحدی تصریح کرد: طرح قدم های آسمانی تا امام مهربانی از 15 آبان ماه آغاز و خدمات رسانی در ایستگاه ها تا غروب 19 آبانماه ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: این طرح در استان های سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و گلستان که بیشترین حجم زائران پیاده به حرم رضوی در کشور را دارند اجرا می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: