• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری همایش امنیت اطلاعات در توزیع برق سمنان

علائم وجود ويروس در رايانه کدامند؟

یک کارشناس رایانه با اشاره به افزایش استفاده از بدافزارها در فضای سایبری به ارائه علائم و نشانه های وجود ويروس در رايانه پرداخت.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان مهدی رحمانیان در همایش امنیت اطلاعات که به مناسبت هفته پدافندغیرعامل در شرکت توزیع برق استان سمنان برگزار شد با اشاره به این که هر برنامه رایانه ای که به عمد در سیستم اختلال ایجاد کند بدافزار قلمداد می شود گفت: ransomwave ، Botnet ، virus ، Trajan و adwave به عنوان بدافزارها به شمار می روند.

وی افزود: ویروس بدافزاری است که در هنگام اجرای آن در سیستم سعی مي کند خودش را در سايه کدهاي اجرائي تکثير کند و زماني که موفق به اين امر شد، اصطلاحاً گفته مي شود ويروس سرايت کرده است.

مدرس همایش امنیت اطلاعات اضافه کرد: قفل شدن سیستم در هنگام راه اندازی، ظاهرشدن پیغام های غیر معمول روی صفحه رايانه، به هم ريختگي تصاوير هنگام کار در محيط هاي گرافيکي، نمايان شدن پيغام کمبود حافظه هنگام اجراي برنامه ها و عدم امکان دسترسي به برخي از پوشه ها به عنوان برخي علائم وجود ويروس در رايانه است.

مهندس رحمانیان با عنوان این که باج افزار نوعی بدافزار جدید است تصریح کرد: این بدافزار ابتدا فایل هاي سيستم هاي يک رايانه، يک سازمان و يا يک مرکز تجاري را کدگذاري مي كند و سپس از كاربران سيستم ها مي خواهد تا براي رمزگشايي مجدد اطلاعات خود، مبلغي را بپردازند و در اين صورت هيچ تضميني وجود ندارد كه در زمان پرداخت وجه اخاذي ، كليد رمزگشايي اطلاعات فرد در اختيار وي قرار بگيرد.

وی همچنین در این همایش پیرامون شبکه، ارتباطات،امنیت،آشنائی با انواع بدافزار ، نرم افزار، باج افزار، علائم وجود ويروس در رايانه، راهکارهاي محافظت از اطلاعات در مقابل باج افزار و معرفي معروف ترين باج افزارها و ويژگي هاي آنها مطالبي را ارائه داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: