• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لزوم تدوین طرح جامع مقابله با تهدیدات تخصصی در بخش کشاورزی

رئیس اداره بحران و مخاطرات بخش کشاورزی استان  سمنان گفت: تدوین طرح جامع مقابله با تهدیدات تخصصی حوزه جهاد کشاورزی ضروری است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، امیرآقا رضوی در شورای پدافند غیرعامل جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: توجه به پدافند غیرعامل در حوزه جهاد کشاورزی امری ضروری است .

وی با بیان اینکه کارگروه جهاد کشاورزی در راستای اجرای اصول پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی وظایف متعددی دارد افزود: شناسایی طبقه‌بندی و اولویت‌بندی مراکز مهم تأسیسات مهم در حوزه جهاد کشاورزی، کنترل و پایش تهدیدات تخصصی حوزه بیماری مشترک دام و انسان در سطح استان به ویژه در استان‌های مرزی برخی از وظایف این کارگروه است .

رئیس اداره بحران و مخاطرات بخش کشاورزی استان  سمنان افزود: تهیه طرح جامع مقابله با تهدیدات تخصصی حوزه جهاد کشاورزی در سطح استان به ویژه در استان‌های مرزی، طراحی آموزش‌های تخصصی پدافند غیرعامل در حوزه جهاد کشاورزی در سطح استان و اجرای تمرینات و رزمایش‌های مقابله با تهدیدات و اقدامات دشمن (ستادی و اجرایی) به منظور حفظ و ارتقا آمادگی در سطح استان از دیگر رسالت‌های کارگروه جهاد کشاورزی در راستای اجرای اصول پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی است .

رضوی تهیه طرح چگونگی تداوم خدمات ضروری و سازمان‌های تابعه در سطح استان برای شرایط اضطراری ناشی از تهدیدات و اقدامات نظامی را از دیگر وظایف کارگروه جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: تهیه دستورالعمل چگونگی تأمین نیازمندهای ضروری مورد نیاز مردم در حوزه جهاد و کشاورزی در شرایط اضطراری ناشی از تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن در سطح استان از دیگر وظایف این کارگروه است .

وی با بیان اینکه تهیه طرح تأمین و نگهداری و توزیع کالای اساسی در سطح استان در نقاط امن برای مقابله با اقدامات و تهدیدادت دشمن باید در راستای توجه به اصول پدافند غیرعامل امری ضروری است افزود: یکی از وظایف کارگروه جهاد کشاورزی در راستای اجرای اصول پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی این است که کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم را برای شرایط اضطراری پیش‌بینی کند .

رئیس اداره بحران و مخاطرات بخش کشاورزی استان  سمنان شعار هفته پدافند غیرعامل را (پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی) عنوان کرد و گفت: باید دستاوردهای پدافند غیرعامل با گفتمان سازی عمومی و تخصصی به جامعه معرفی شده و این مهم در جامعه نهادینه شود .

رضوی با اشاره به ضرورت توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره پدافند غیرعامل گفت: باید ساز و کارهای مناسب برای تحقق این فرامین در جامعه فراهم شود .

وی بر ضرورت نهادینه سازی مفاهیم پدافند غیرعامل در جامعه تأکید کرد و گفت: این مهم باید از طریق آموزش و با بهره گیری از شیوه‌های نوین فرهنگی و هنری صورت گیرد .

رئیس اداره بحران و مخاطرات بخش کشاورزی استان  سمنان بر ضرورت افزایش همکاری و مشارکت بیش از پیش مردم و مسئولین در تحقق اهداف پدافند غیرعامل تأکید کرد و افزود: همچنین باید مشارکت فکری نخبگان، اساتید و صاحب نظران به ویژه جوانان در این حوزه افزایش یابد .

رضوی گفت: انجام رزمایش‌های مختلف در سطح ملی، دستگاهی، استانی و شهری در برابر انواع تهدیدات نوین با هدف افزایش آمادگی دفاعی امری ضروری است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: