• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان اعلام کرد:

نیمی از سرمایه‌گذاری صنعت استان سمنان در تصاحب 4 درصد صنایع

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: نیمی از سرمایه گذاری کل واحدهای تولیدی این استان توسط صنایع بزرگی اتفاق افتاده است که 4 درصد از واحد های تولیدی استان را شامل می شوند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، بهروز اسودی افزود: هرچند سهم تعداد صنایع بزرگ در استان حدود ۴ درصد از واحدهای تولیدی استان سمنان است، ولی نیمی از سرمایه گذاری استان و ۳۶ درصد از اشتغال کل واحدهای تولیدی استان در صنایع بزرگ انجام گرفته است .

وی با اشاره به اهمیت نقش صنایع بزرگ در اقتصاد منطقه اظهار داشت: این امر گواه اهمیت نقش صنایع بزرگ از نظر اشتغال و سرمایه گذاری است و استقرار صنایع مادر و بزرگ در استان موجب جهش چشمگیری در رشد سهم اشتغال بخش صنعت می گردد .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه ضمن بیان وضع موجود صنایع تولیدی در استان تصریح کرد: ۹۰ درصد از صنایع استان مربوط به صنایع کوچک ، ۶ درصد صنایع متوسط و ۴ درصد نیز مربوط به صنایع بزرگ می باشد .

اسودی با اشاره به سهم اشتغال و سرمایه گذاری صنایع در استان یادآور شد: ۴۹ درصد از اشتغال کل صنایع استان مربوط به صنایع کوچک ، ۱۵ درصد مربوط به صنایع متوسط و ۳۶ درصد نیز مربوط به صنایع بزرگ می باشد درصورتیکه نیمی از سهم سرمایه گذاری در صنایع استان مربوط به صنایع بزرگ و نیمی دیگر مربوط به صنایع کوچک و متوسط می باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: