• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-293-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان به ایسنا خبر داد:

رشد 425 درصدی در اجرای طرح ملی "ایران مهارت"

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان از رشد 425 درصدی در ارائه آموزش‌های مهارتی به دانش آموزان در طرح ملی "ایران مهارت" خبر داد.

فاطمه منصوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، گفت: اجرای طرح "ایران مهارت" در استان سمنان به عنوان استان پایلوت برگزار می‌شود و در این طرح دانش آموزان متوسطه اول با هدف مهارت‌افزایی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: طرح ایران مهارت در سال گذشته برای 480 دانش آموز متوسطه اول اجرا شد، همچنین در سه ماه سال‌جاری، یک‌هزار و 261 نفر از دانش‌آموزان در این طرح شرکت کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 425 درصد رشد داشته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان همچنین از اجرای طرح هر دانش آموز یک مهارت در استان سمنان به عنوان استان پایلوت کشور خبر داد و افزود: در این طرح نیز ویژه دانش آموزان متوسطه دوم، در سال گذشته دو هزار و  87 نفر از دانش آموزان متوسطه دوم شرکت داشتند، 702 نفر نیز در سه ماه امسال در این طرح آموزش دیدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 34 درصد رشد دارد.

منصوری اضافه کرد: در راستای تسهیل خدمات و تحقق اهداف دولت الکترونیک و استقرار سیستم آزمون الکترونیکی و آنلاین، در سال گذشته 8 هزار و 406 گواهینامه صادر شده است، که این رقم در 6 ماهه ابتدای سال‌جاری، 4 هزار و 21 گواهینامه بوده است و رشد 5 درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

وی به حضور و افتخار آفرینی نخبگان مهارتی استان سمنان در المپیاد ملی مهارت اشاره کرد و افزود: در دوره هفدهم المپیاد ملی مهارت در سال 95، نخبگان مهارتی استان یک مدال برنز و 6 دیپلم افتخار کسب کردند و در دوره هجدهم که سالجاری برگزار شد، سه مدال برنز و 3 دیپلم افتخار کسب کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: