• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان:

فرودگاه سمنان به توسعه آموزش عالی در استان کمک می‌کند

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، بااشاره به راه‌اندازی رسمی فرودگاه سمنان و انجام اولین پرواز مسافربری آن در روزهای آینده گفت: راه‌اندازی این فرودگاه نقش مهمی در توسعه آموزش عالی در استان سمنان خواهد داشت.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر نوید دانایی با اشاره به نقش فرودگاه سمنان در رشد اقتصادی و توسعه پایدار، اظهار کرد: فرودگاه‌ها از با ارزش‌ترین زیر ساخت‌های جوامع پیشرفته محسوب می‌شوند و به دلیل برخورداری از پتانسیل‌های مختلف در رشد اقتصادی کشورها و کمک به ایجاد توسعه پایدار نقش مهمی دارند .

وی افزود: ارزش و اهمیت فرودگاه‌ها در دنیای امروز به حدی است که برخی کارشناسان فرودگاه‌ها را لوکوموتیو اقتصادی کشورها توصیف و وجود فرودگاه‌های پررونق و کارآمد را عامل رشد اقتصادی و توسعه‌ پایدار می‌دانند .

  دانایی ادامه داد: وجود فرودگاه در یک منطقه می‌تواند نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌ها برای توسعه آموزش عالی، دسترسی مناسب‌تر به خدمات درمانی، جذب سرمایه‌گذار‌های کلان داخلی و خارجی، گسترش صنعت گردشگری و غیره داشته باشد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به وجود ظرفیت‌های فراوان فرودگاه، به تردد مسافرین اشاره کرد و گفت: با هدف توسعه زیرساخت‌های استان حضور نخبگان، سرمایه‌گذاران و مسئولان در منطقه ضروری است بنابراین بهره‌برداری از فرودگاه سمنان باید با جدیت هرچه تمام صورت پذیرد .

  دانایی گفت: فرودگاه می‌تواند فرصت و مزیت مناسبی برای حضور اساتید، صاحب نظر علوم پزشکی و توریسم درمانی باشد. همچنین وجود مراکز دانشگاهی، بیمارستان ‌ها و فضاهای بهداشتی درمانی برای جذب توریسم درمانی فرصت مناسبی برای تقویت فرودگاه مرکز استان خواهد بود .

این استاد دانشگاه با بیان اینکه صنعت حمل و نقل در هر کشور بیانگر وضعیت اقتصادی و میزان توسعه صنعتی آن است خاطرنشان کرد:  صنعت حمل و نقل هوایی امروزه به عنوان یکی از مهمترین محورهای توسعه و رشد کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه دنیا مطرح و از جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و تکنولوژیکی کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه برخوردار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ابراز امیدواری کرد: بزودی شاهد آغاز پروازها از فرودگاه سمنان باهدف توسعه این استان به اقصی نقاط کشور و جهان باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: