• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش 15 میلیون تنی ذخایر قطعی معدنی در استان سمنان

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان سمنان از افزایش حدود 15 میلیون تنی به ذخایر قطعی معدنی استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، محمد فروهر با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای امسال تعداد 13 فقره پروانه بهره‌برداری در حوزه معدن صادر شده که با صدور آنها حدود 15 میلیون تن به ذخایر قطعی معدنی استان اضافه شده است.

وی با بیان اینکه این تعداد پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری 85 میلیارد و 578 میلیون ریال صادر شده افزود با صدور این تعداد پروانه بهره برداری معدنی زمینه اشتغال حدود 80 نفر در بخش معدن استان فراهم شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: استخراج سالانه 23میلیون تن از 593 معدن دارای پروانه بهره‌برداری در استان و اشتغال مستقیم حدود 4 هزار نفر در این بخش با سرمایه‌گذاری بالغ بر 9هزار میلیارد ریال از توانمندیهای بخش معادن استان است.

فروهر با اشاره به وضعیت صدور مجوزهای معدنی در سالجاری تصریح کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون تعداد 35 فقره مجوز معدنی در استان صادر شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد، 16 فقره پروانه اکتشاف، 6 فقره گواهی کشف و 13 فقره نیز پروانه بهره برداری است، ظرفیت استخراج در معادن قابل بهره برداری استان نیز حدود 247هزار تن است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: