• پنجشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر اقامتگاه بومگردی استان سمنان عضو هیات مدیره جامعه اقامتگاه های بوم گردی كشور شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: یکی از مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان سمنان عضو هیات مدیره جامعه حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم‌گردی کشور شد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، «محمد جهانشاهی» افزود: «منیر تقدیسی» مدیر اقامتگاه بوم‌گردی «نورخونه» در روستای پاده واقع در شهرستان آرادان، عضو هیات مدیره جامعه حرفه‌ای اقامتگاه های بوم گردی کشور شد.

مدیر اقامتگاه بوم گردی «نورخونه» نیز در این خصوص گفت: فراهم کردن زمینه پیشرفت و رفع مسایل و مشکلات اقامتگاه‌های بوم گردی و جمع آوری نظرات و پیشنهادات از اهداف مهم این جامعه حرفه ای است.

«منیر تقدیسی» افزود: با توجه به سابقه فعالیت در حوزه گردشگری و فعالیت تخصصی در بخش اقامتگاه‌های بوم‌گردی به عنوان  عضو هیات مدیره جامعه حرفه ای اقامتگاه های بوم گردی انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه حفظ و احیای بافت قدیم و روستاهایی که متروک مانده اند از مهمترین رویکردهای این جامعه است، گفت: با فراهم شدن احیای این مناطق فضای اشتغال و کار آفرینی رونق گرفته و زمینه بازگشت روستائیان به روستا ها فراهم می شود.

تقدیسی افزود: حفظ و احیای بناها باید با توجه به حفظ اصالت و فرهنگ روستا انجام گیرد و باعث ترغیب روستائیان به اقامت در روستاها شود.

« مینر تقدیسی» بازنشسته صدا و سیما ، تدوین گر فیلم و داری 18 سال سابقه فعالیت در حوزه گردشگری است. وی از سال 1390 فعالیت تخصصی در حوزه اقامتگاه‌های بومگردی را آغاز کرده و هم اکنون به عنوان هیات مدیره جامعه حرفه ای اقامتگاه های بوم گردی کشور انتخاب شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: