• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اذعان «گارون آرون» به بهبود حفاظت از بناهای تاریخی در ایران

رئیس کمیته بین المللی آنالیز و مرمت سازه‌های میراث معماری (ایسکارسا ISCARSAH ) گفت: توجه به بناهای تاریخی و مرمت و حفاظت این بناها در ایران در چند سال اخیر افزایش یافته و به صورت کاملا محسوس دیده می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، «گارون آرون» در حاشیه بازدید از آرامگاه شیخ علاء الدوله سمنانی، افزود: خوشبختانه در چند سال اخیر اتفاقات خوبی در ایران در زمینه مرمت و حفاظت از بناهای تاریخی رخ داده است.

وی با تاکید بر حفظ میراث تاریخی کشورمان، خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی هر کشور برای نسل جوان آن کشور، هویت ساز است .

وی افزود: ایران سرزمینی تاریخی و دارای بناهای خاص و منحصر به فرد است و اگر به این بناها توجه شود، می‌تواند زمینه ساز جذب گردشگر شود.

رئیس ایسکارسا با بیان اینکه هرگونه مداخله در بناهای تاریخی باید بر اساس مطالعات دقیق و بر اساس بررسی و بازشناسی صحیح باشد، افزود: مرمت بنای آرامگاه شیخ علاءالدوله سمنانی نیز باید بر اساس مطالعات دقیق صورت گیرد.

آرون، خشکی زمین و تغییرات اقلیمی را یکی از عوامل ورود آسیب به بناهای تاریخی دانست و گفت: انجام آزمایش خاک و فرهنگ‌سازی و آموزش به مردم در زمینه حفاظت از آثار، مدیریت مصرف آب و جلوگیری از برداشت ناصحیح از آبهای زیرزمینی می تواند در حفاظت از بناهای تاریخی موثر باشد.

رئیس کمیته بین المللی آنالیز و مرمت سازه‌های میراث معماری به همراه تعدادی از اعضای این کمیته، در سفری دو روزه از مجموعه تاریخی بسطام و آرامگاه علاءالدوله سمنانی بازدید کردند.

متخصصانی از کشورهای ترکیه، رومانی، ایتالیا، یونان، بریتانیا، لهستان و ... از جمله اعضای گروه بین المللی ایسکارسا بودند که به استان سمنان سفر کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: