• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-193-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرد:

مهارت‌افزایی از جوار دانشگاه تا جنب پادگان و زندان در سمنان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان از فعالیت 327 کارگاه مهارت افزایی با هدف ارائه آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای در نقاط مختلف این استان هستند.

فاطمه منصوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان گفت: تعداد 18 مرکز آموزش دولتی با شعب زیر مجموعه و 327 کارگاه آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در تمام نقاط استان فعال و دایر است.

وی افزود: بخشی از این 327 کارگاه شامل 90 کارگاه ثابت شهری، 77 کارگاه سیار شهری، 59 کارگاه سیار روستایی، 37 کارگاه جوار صنعت و ضمن کار و 18 کارگاه صنایع اصناف است که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در 600 عنوان دوره آموزشی به صورت رایگان ارائه می‌دهند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان با اشاره به فعالیت کارگاه های مهارت افزایی در دانشگاه ها، پادگان ها و زندان ها، اضافه کرد: تعداد 32 کارگاه مهارت افزایی نیز در جوار دانشگاه، 42 کارگاه درجوار پادگان و 26 کارگاه در جوار زندان، آموزش‌های فنی و حرفه ای را در 600 عنوان دوره آموزشی به صورت رایگان ارائه می نماید.

منصوری همچنین با تشریح وضعیت کنونی آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان در بخش دولتی گفت: در سال گذشته، 21 هزار و 258 نفر در 603 حرفه در دوره‌های مهارت افزایی شرکت کردند.

وی ادامه داد: در 6 ماه اول امسال نیز، بالغ بر 15 هزار و 678 نفر در 471 حرفه آموزش‌های لازم را فرا گرفتند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 47 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه در راستای تحقق عدالت اجتماعی ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مناطق محروم روستایی و عشایری انجام می‌شود، گفت: در سال گذشته یک هزار و 257 نفر در 47 روستا آموزش‌های لازم مهارت افزایی را فرا گرفتند و در 6 ماهه سالجاری نیز، 751 نفر در 30 روستا در دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای شرکت کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 19 درصد رشد را نشان می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: