• سه شنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

واکاوی 2 بنای میراثی استان سمنان توسط کمیته بین‌المللی آنالیز سازه‌های تاریخی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: دو بنای تاریخی مهم در استان سمنان با حضور رئیس و اعضای گروه بین المللی ایسکارسا (ISCARSAH) مورد بررسی قرار گرفت.

  به گزارش ایسنا منطقه سمنان، محمد جهانشاهی افزود: ایسکارسا کمیته بین‌المللی آنالیز و مرمت سازه‌های میراث معماری است که اعضای این کمیته در سفر به استان سمنان مجموعه تاریخی بسطام و آرامگاه شیخ علاء الدوله سمنانی را مورد بررسی قرار دادند.

وی هدف از سفر این گروه به ایران و استان سمنان را اشتراک گذاشتن تجربیات اعضای گروه در زمینه مرمت آثار تاریخی به متخصصان ایرانی عنوان کرد و گفت: در این کمیته، متخصصان رشته‌های مختلف از کشورهای متفاوت جهان، علم و تجربه خود را در رشته‌های مرمت و سازه‌های میراث معماری به اشتراک می‌گذارند.

جهانشاهی با بیان اینکه این کمیته زیر نظر موسسه ایکوموس فعالیت می‌کند، افزود: رئیس و اعضای این گروه مشکلات سازه ای و مرمتی مجموعه تاریخی بسطام و آرامگاه شیخ علاء الدوله سمنانی را بررسی کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان تصریح کرد: بخشی از اعضای گروه از روز گذشته در مجموعه تاریخی بسطام حضور یافته و این بنا را بررسی کردند و رئیس و معاون و چند تن از اعضای گروه نیز امروز با حضور در آرامگاه شیخ علاء الدوله سمنانی، مشکلات سازه ای این بنا را که به دلیل فرونشست زمین در اطراف بنا ایجاد شده است را مورد بررسی قرار دادند.

متخصصانی از کشورهای ترکیه، رومانی، ایتالیا، یونان، بریتانیا، لهستان و... از جمله اعضای گروه بین المللی ایسکارسا هستند که به استان سمنان سفر کرده اند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: