• سه شنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشاور معاون فرهنگی قوه قضائیه:

مجاهدت‌های قوه قضائیه در پرونده‌های بزرگ اطلاع‌رسانی نشده است

مشاور معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: نقاط قوت و مجاهدت‌های قوه قضائیه خصوصا در پرونده‌های بزرگ اطلاع رسانی نشده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان حمید رضا رستمی در حاشیه بازدید از دادگستری استان سمنان در جمع معاونین و مدیران ستادی دادگستری کل این استان اظهار کرد: برنامه‌ریزی، محاسبه و نظم در تمهید تجهیزات و امکانات در اماکن قضایی استان سمنان به مرکز و سایر استان‌ها معرفی و الگو سازی شود.

وی به تبیین مدل ارزیابی تکریم ارباب رجوع پرداخت و گفت: دادگستری‌ها در رسیدن به اهداف و برنامه‌های تعالی قوه قضائیه و اقدام های تحول آفرین پیشرو می باشند.

وی با بیان این که بسیاری از نقاط قوت و مجاهدت‌های قوه قضائیه خصوصا در پرونده‌های بزرگ اطلاع رسانی نشده است گفت: بخشی از نقاط ضعف در عدم آگاهی مردم از اقدام های صورت گرفته و ضرورت اطلاع رسانی و مستند سازی خدمات می باشد.

مشاور معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: مراجعان در پنج موضوع به بحث تکریم در قوه قضائیه نگاه می‌کنند از جمله شفاف سازی و اطلاع‌رسانی، تمهید امکانات، تجهیزات و تسهیلات جانبی، اخلاق و رفتار مناسب، خدمات الکترونیک و غیر ضروری، ارتباط و پاسخگویی به درخواست‌ها که مورد دغدغه و پیگیری جدی است.

وی گفت: قوه قضائیه سومین دستگاه حاکمیتی در ایران است که به صورت علمی و با طراحی مدل و شاخص‌های اختصاصی مرتبط به موضوع تکریم ارباب رجوع در  قوه قضائیه می‌پردازد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان نیز در این نشست با اشاره به این نکته که تمام اقدامات دادگستری استان از جمله عمرانی، فناوری اطلاعات، منابع انسانی و سایر بخش‌ها به پیوست فرهنگی نیاز دارد گفت: پیوست فرهنگی و جنبه های مختلف تاثیر گذاری دستورالعمل های سازمانی نیز باید در نظر قرار گیرد.

سید محسن مظهری گفت: موضوع فرهنگ هر چند امری نرم افزاری است اما برای کار فرهنگی و ارتقاء فرهنگی، نیازمند سخت افزارهای لازم هستیم.

وی گفت: ماهیت کار فرهنگی زمان بر و پرهزینه است و برونداد کار فرهنگی و نتایج آن نامحسوس می باشد که از حیث دیده نشدن می توان گفت: کار فرهنگی در مظلومیت است.

رئیس کل دادگستری گفت: مجموعه معاونت فرهنگی قوه قضائیه باید با رسیدن به بالندگی و رشد، نیازها و اقتضائات این مسیر سخت را برطرف نماید و حرکت در آن را سرعت بخشد.

گفتنی است بر اساس ارزیابی های صورت گرفته مبتنی بر مدل تعالی فرهنگی، دادگستری استان سمنان موفق به دریافت لوح تقدیر در سومین دوره جایزه تعالی فرهنگی قوه قضائیه شد که در این نشست از سید محسن مظهری رئیس کل و محمد تقی جلالی معاون فرهنگی وی تقدیر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: