• پنجشنبه ۲۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 977-1095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افتتاح 3پروژه ورزش و جوانان در هفته تربیت بدنی

صنایع سمنان با ورزش آشتی می‌کنند؟

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان از تلاش برای ایجاد پیوند بین ورزش و صنعت در این استان به عنوان یکی از محوری‌ترین برنامه‌های خود نام برد و گفت: در همین راستا در گام اول زمینه حمایت دو واحد صنعتی استان از دو تیم ورزشی این استان را فراهم کردیم و سخت امیدواریم که بین صنعت و ورزش استان آشتی دوباره ایجاد کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، محسن جهانشیر در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در آستانه هفته تربیت بدنی و ورزش اظهار کرد: برای حضور موفق در ورزش راهی جز مردمی کردن ورزش پیش روی ما نیست.

وی از جلب حمایت بخش خصوصی برای حمایت از تیم‌های ورزشی و خصوصا تیم‌های حاضر در لیگ‌های برترو کشوری خبر داد و افزود: در برخی رشته‌ها با سرمایه‌گذاران وارد مذاکراتی شدیم و امیدواریم که هرچه زودتر به ثمر بنشینند.

وی با اشاره به جلب حمایت دو واحد صنعتی برای حمایت مالی از تیم‌های ورزشی استان ادامه داد: اگر این حمایت‌ها پیش از این صورت می‌گرفت چه بسا نماینده استان در لیگ برتر فوتبال ساحلی امروز از جایگاه بسیار بهتری در جدول برخوردار بود.

سرپرست جدید اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه صنایع دیگری برای حمایت از تیم‌های ورزشی شناسایی شدند خاطرنشان کرد: ترغیب بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در ورزش از مهمترین اولویت‌های کاری ما خواهد بود.

وی همچنین از پیگیری جدی اشتغال ورزشکاران استان به عنوان دیگر اولویت مهم این اداره کل نام برد و افزود: ورزشکاران نباید دغدغه اشتغال داشته باشند لذا تلاش ما بر این است که دغدغه ورزشکاران در این حوزه را مرتفع کنیم که بدون دغدغه به ورزش قهرمانی و کسب افتخار برای کشور و استان بپردازند.

وی شمار ورزشکاران بیمه‌شده در این استان را بالغ بر 37 هزار نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد ورزشکار بیمه‌شده در قیاس با جمعیت 700 هزار نفری استان، رقم زیادی نیست و باید فعالیت‌ها در این بخش مضاعف شود.

جهانشیر از توسعه ورزش بانوان و استفاده بیشتر از ظرفیت جوانان به عنوان دو اولویت مهم دیگر خود یاد کرد و افزود: ورزش بانوان در استان سمنان از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و آخرین نمونه این مهم کسب مدال برنز بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا توسط زهرا برناکی است.

افتتاح سه پروژه ورزش و جوانان استان در هفته تربیت بدنی

وی با اشاره به برنامه‌های هفته تربیت بدنی در استان گفت: همزمان با این هفته سه پروژه این اداره کل با اعتباری بالغ بر 27 میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

جهانشیر اضافه کرد: رونمایی از یادمان شهدای تیم آزادی، افتتاح چمن مصنوعی سرخه که نخستین زمین چمن مصنوعی در این شهرستان است و استخر سرپوشیده بیارجمند سه پروژه آماده افتتاح این استان است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های نیمه‌تمام متعددی در سطح استان در حال ساخت است خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که اکثر این پروژه‌ها به تدریج و تا پیش از سال به بهره‌برداری برسند.

سرپرست جدید اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان این استان را از موفق‌ترین استان‌ها در راه‌اندازی خانه‌های ورزش روستایی نام برد و گفت: بیش از 75 خانه روستایی تاکنون در سطح استان راه‌اندازی شده و تلاش ما بر این است تا پایان امسال شمار این‌ها را به 100 خانه ورزش روستایی برسانیم.

وی سرانه فضاهای ورزشی در این استان را 69 صدم درصد برشمرد و گفت: این در حالی است که میانگین این شاخص در کشور 52 صدم است .ضمن اینکه سرانه ورزشی واقعی استان بسیار بالاتر از این عدد است چرا که اکثر دستگاه‌ها دارای فضاهای ورزشی هستند که به نیروهای خود خدمات ارائه می‌دهند و ظرفیت این سالن‌ها معمولا در سرانه ورزشی استان محاسبه نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: