• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بزودی پروازهای فرودگاه سمنان برقرار می‌شود/ افزایش گردشگران خارجی در استان

معاون امور عمرانی استانداری سمنان بااشاره به ایجاد زیرساخت های لازم برای فعال سازی خطوط هوایی در مرکز استان، گفت: به زودی پروازهای فرودگاه سمنان برقرار می‌شود .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، قدرت ا... ابک اظهار کرد: آژانس‌های مسافرتی می‌توانند در زمینه اجرای تورهای چند روزه برای مسافران و ... از این طریق فعالیت داشته باشند .

وی تصریح کرد: قرار است مرز هوایی پروازهای فرودگاه شاهرود نیز برقرار شود که این موضوع در افزایش صادرات به سایر کشورها و ... موثر است .

معاون امور عمرانی استانداری سمنان با تاکید بر توجه و حمایت سایر دستگاه های اجرایی از طرح‌های حوزه گردشگری استان سمنان گفت: رشد گردشگری زمینه ساز اشتغالزایی است .

ابک، گردشگری را صنعتی پردرآمد خواند و اضافه کرد: رشد صنعت گردشگری سه برابر سایر بخش ها زمینه ساز ایجاد اشتغال و به خصوص اشتغال پایدار است .

همچین محمد جهانشاهی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان یز در این کارگروه گفت: میزان ورود گردشگران خارجی به استان سمنان از ابتدای امسال تا کنون و در مقایسه با مدت مشابه پارسال 15 درصد افزایش یافته است .

دبیر در کارگروه گردشگری استان سمنان افزود: خوشبختانه ورود و اقامت گردشگران خارجی در استان سمنان نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است .

وی با بیان اینکه میزان گردشگر خارجی مذهبی در سال های اخیر افزایش یافته است، اظهار کرد: در نظر است با طرح و برنامه‌های تبلیغاتی در فرودگاه ها، مترو و نقاط پر بازدید و ... به میزان گردشگر داخلی و خارجی ورودی به استان افزوده شود.

در این جلسه هفت طرح گردشگری از جمله طرح راهبردی ساماندهی محور شاهرود، بسطام، مجن، ابر، اکو کمپ گردشگری مهدیشهر، ایجاد مجتمع گردشگری در بنه کوه گرمسار، سفره خانه سنتی در شهر سمنان، احداث مجتمع گردشگری در شاهرود و ایجاد طرح حداث روستایی عشایری گردشگری ایل سنگسر در دربند مهدیشهر و ایجاد سفره خانه سنتی در شاهرود مورد بررسی قرار گرفت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: