• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت نزدیک به 10 هزار بافنده فرش دستباف در استان سمنان/لغو بیمه و اخطار به 70 قالیباف سمنانی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از فعالیت بیش از 9700 بافنده فرش دستباف در استان سمنان خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان حمیدرضا مداح با بیان اینکه تعداد 9 هزار و 740 بافنده فعال و 7 مجتمع قالیبافی در استان وجود دارد اظهار کرد: این تعداد بافنده فرش زیر نظر شرکت تعاونی‌های شهری و روستایی فعالیت می‌کنند که از این تعداد 810 نفر در شش ماهه امسال شناسایی و مجوز قالی‌بافی صادر شده است .

وی تعداد کارگاه‌های قالی‌بافی فعال در حوزه فرش استان سمنان را 32 مورد اعلام کرد و افزود: تعداد 15 کارگاه به صورت متمرکز و 17 کارگاه نیز به صورت غیرمتمرکز به تولید قالی ، قالیچه و تابلو فرش مشغول هستند .

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: در شش ماهه ابتدایی امسال تعداد یک‌هزار و یک‌صد مورد بازرسی از قالیبافان و حرفه‌های مرتبط بیمه شده استان سمنان صورت پذیرفته است .

وی یادآور شد این بازرسی‌ها به منظور اطمینان از استمرار اشتغال قالیبافان و همچنین به جهت جلوگیری از تضییع حقوق مشمولین واقعی بیمه قالیبافان و معافیت حق بیمه سهم کارفرما انجام میگیرد .

مداح اضافه کرد در این مدت تعداد 39 اخطار به مشمولین غیرفعال و تعداد 18 اخطار نیز به مشمولین نیمه‌فعال متقاضی جهت اخذ بیمه قالیبافان صادر شده است .

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: با توجه به بازرسی‌های به‌عمل آمده تعداد 10 مشمول نیز به دلیل محرز شدن عدم استمرار و فعالیت در امر قالیبافی و یا انجام نشدن مراحل قانونی لغو قرارداد شده و بیمه آنان توسط سازمان تأمین اجتماعی ملغی شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: