• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-793-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با ارائه 105 اختراع و حضور 200 مخترع؛

آغاز جشنواره و نمایشگاه منطقه ای اختراعات و ابتکارات در سمنان

رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان از آغاز جشنواره منطقه ای اختراعات و ابتکارات رویش دماوند و خاوران در سمنان خبر داد و گفت: در این جشنواره بالغ بر 200 مخترع از 18 استان کشور حضور دارند.

داود فیض در حاشیه آیین افتتاح جشنواره منطقه ای اختراعات و ابتکارات رویش دماوند و خاوران در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، از پذیرش 105 اختراع از 18 استان کشور در این جشنواره خبر داد و گفت: بالغ بر 205 نفر در این جشنواره ثبت نام کرده بودند و امروز در این جشنواره حضور دارند.

وی افزود: مخترعان و مبتکرانی از استان‌های تهران، سمنان، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، خراسان‌های شمالی و جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، لرستان، البرز، قزوین، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، همدان، مرکزی و گیلان در این جشنواره حضور دارند.

دبیر جشنواره منطقه ای اختراعات و ابتکارات رویش دماوند و خاوران از ارسال بالغ بر 202 اختراع به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و افزود: در داوری اولیه 105 اختراع از این اختراعات برای شرکت در بخش نهایی انتخاب و از آنها برای حضور در سمنان دعوت شده است.

فیض از برپایی نمایشگاهی از اختراعات و ابتکارات مبتکران کشور در حاشیه این جشنواره خبر داد و گفت: حدود نیمی از اختراعات به نمایش درآمده در نمایشگاه از تهران پذیرش شدند.

رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان خاطرنشان کرد: آن دسته از مخترعانی که آثارشان در این جشنواره پذیرش می‌شود به‌عنوان مخترع سطح 3 مورد حمایت بنیاد نخبگان و معاونت علمی رئیس‌جمهوری قرار می‌گیرند، مخترعان سطح 3 چنانچه اختراعات خود را در فرآیند تجاری‌سازی قرار دهند به تدریج می‌توانند به مخترع سطح دو و یک نیز ارتقاء و از تسهیلات ارزان‌قیمت دولتی برای تجاری‌سازی اختراعات خود بهره بگیرند.

فیض تصریح کرد: نمایشگاه اختراعات و ابتکارات این جشنواره نیز صبح امروز در دانشگاه آزاد سمنان افتتاح و گشایش یافت، همچنین نمایشگاه اختراعات و دستاوردها و محصولات آب نیز با مشارکت بالغ بر 30 در دانشگاه آزاد سمنان گشایش یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: