• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

"سلام" نامی متفاوت و با مسما برای اولین سازه ورودی شهر

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان بااعلام این خبر گفت : پل عیر همسطح مومن‌آباد به نام پل " سلام " نام گرفت.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان سید مسعود سیادتی افزود: نامگذاری میادین و خیابان ها یکی از مهمترین شاخصه هایی است که می توانیم تحول فرهنگی را در آن ببینیم .

وی با بیان اینکه در نامگذاری خیابان ها و معابر باید معیارهایی در نظر گرفته شود گفت : طبق قانون و آیین نامه های اجرایی وظیفه نامگذاری به شوراهای اسلامی شهر واگذار شده است که باید متناسب با تاریخ و جغرافیای تمدن و فرهنگ اسلامی و ایرانی باشد .

رئیس شورا تصریح کرد : شاخص های نامگذاری معابر ، مدیران شهری را به سمت انتخاب هایی متناسب با فرهنگ و تمدن جامعه سوق داده و باعث تسهیل در مدیریت بهینه و هویت بخشی به فضاهای شهری می شود .

سیادتی در مورد انتخاب واژه کوتاه و منحصر به فرد " سلام " برای پل غیر همسطح مومن آباد که محل استقبال مسافران و زائران است گفت: سلام از اسما الحسنی و یکی از نام های مبارک خداست و عادت و سنت پسندیده ی مرسوم در میان مسلمانان می باشد که در آیات قرآن کریم 42 بار نام آن تکرار شده است .

ایشان در پایان تاکید کرد : نامگذاری پل غیر همسطح مومن آباد بر اساس درخواست شورای اسلامی روستای مومن آباد و در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر به تصویب رسید .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: