• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-2290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جابجایی ماهانه یک میلیون مرسوله پستی در استان

"خودپستچی‌گری و خصوصی‌ها" چالش پست در کشور/ پست سمنان همچنان روی ریل زیان‌دهی

مدیرکل پست استان سمنان گفت: پست استان سمنان همچنان زیان‌ده است و از این رو ضریب تعادل ما 75 درصد اعلام شده و این بدان معنی است که پست استان باید 75درصد هزینه‌های خود را از محل ارائه خدمات کسب و مابقی آن را از پست کشور تامین کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، نصرت‌الله مشیری در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان که به مناسبت روز جهانی پست انجام شد اظهار کرد: جابجایی مرسولات از طریق پست ایمن‌ترین و ارزان‌ترین راه انتقال مرسولات در کشور است.

وی بر لزوم تلاش برای جذب ترافیک بالقوه موجود در استان تاکید کرد و افزود: اگر بتوانیم که ترافیک پستی موجود را جذب کنیم می‌توانیم به درآمد پیش‌بینی شده برسیم.

مدیرکل پست استان سمنان با بیان اینکه وزیر ارتباطات بر افزایش دو برابری ترافیک پستی تاکید کرده خاطرنشان کرد: البته دکتر جهرمی تاکید کردند که این مهم در شرایط فعلی به تنهایی از عهده پست برنمی‌آید لذا در همین راستا به دو اپراتور بخش خصوصی مجوز فعالیت دادند.

وی با بیان اینکه قانون صراحتا اعلام کرده هر مرسوله‌ای که یک گیرنده و یک دریافت‌کننده دارد باید جابجایی آن در فرآیند پست انجام شود اضافه کرد: متاسفانه امروز پست در این ارتباط با چند چالش جدی و از جمله خودپستچی‌گری و رقبای غیررسمی همچون راه‌آهن،تعاونی‌ها و پایانه‌های بار و مسافر که مبادرت به جابجایی مرسولات می‌پردازند؛ روبرو است.

مشیری با بیان اینکه پست با راه‌آهن و پایانه‌های بار و مسافر وارد مذاکره شده افزود: در حال حاضر به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که این بخش‌ها نیز به عنوان ذی‌نفعان در این چرخه جابجایی مرسولات قرار بگیرند لذا امیدواریم این مشکل نیز مرتفع شود.

وی از فعالیت 268 واحد پستی فعال در سطح این استان خبر داد و گفت: 83 واحد از این واحدهای پستی در سطح شهرهای استان و ماباقی نیز در مناطق روستایی استان مشغول خدمت به مردم استان هستند.

مدیرکل پست استان سمنان همچنین از وجود 21 خط پستی فعال در این استان خبر داد و اظهار کرد: ماهانه بالغ بر یک میلیون مرسوله پستی از طریق همکاران ما در سطح استان جابجایی می‌شود که 300 هزار مرسوله آن مرسوله وارده است.

وی با اشاره به تکمیل طرح جی‌نف در دو شهرستان سمنان و شاهرود افزود: تا پایان امسال دیگر شهرستان‌های استان در قالب در این طرح دارای نشانی استاندارد می‌شوند.

مشیری از شناسایی بالغ بر 78 هزار مکان پستی در دو شهر سمنان و شاهرود در قالب طرح جی‌نف خبر داد و گفت: امسال قرار است این طرح در سراسر کشور اجرایی شود .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: