• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد:

پرداخت ۴۸ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از پرداخت بیش از 48میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، بهروز اسودی گفت: در راستای رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال از ابتدای سال جاری تا کنون 645 طرح مشاغل خانگی در استان به ارزش 48 میلیارد و هشتاد میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

وی تصریح کرد: در این مدت همچنین 898 طرح مشاغل خانگی در استان سمنان جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از 82 میلیارد ریال به بانکهای عامل استان معرفی شده اند که از این تعداد 645 طرح موفق به دریافت تسهیلات شده اند که 634 طرح مستقل و 11 طرح نیز پشتیبان می باشد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان افزود: تاکنون بیش از 2هزار و هشتصد نفر در سامانه مشاغل خانگی استان جهت دریافت مجوز مشاغل خانگی و تسهیلات ثبت نام کرده اند که برای 2294 نفر مجوز مشاغل خانگی صادر شده است.

وی خاطر نشان کرد: قالی بافی، گبه بافی، حسابداری، خیاطی، عروسک دوزی، سوزن دوزی، نازک دوزی، کیف دوزی، تولیدات چرم دست دوز، پرده دوزی، تعمیرکار تلفن همراه و سیستم های نظارتی و تصویری، ساخت جعبه های فانتزی، ملحفه دوزی رشته های شغلی مورد تقاضا در استان سمنان هستند.

اسودی اظهار داشت: هدف از اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی استفاده از ظرفیت های فراوان مشاغل خانگی از جمله پایین بودن هزینه، انعطاف پذیری و جلوگیری از هدررفت منابع است و افزایش سهم مشاغل خانگی در اقتصاد مناطق، حضور کسب و کارهای خانگی در عرصه ملی، اتصال به بازارهای هدف و توانمندی متقاضیان از مهم ترین دستاوردهای این طرح است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: