• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-1097-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بیش از 3600 تن پیاز از مزارع شاهرود برداشت می‌شود

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با اشاره به آغاز برداشت محصول پیاز از مزارع این شهرستان گفت: پیش‌بینی می‌شود سه هزار و ۶۴۵ تن پیاز از مزارع زیرکشت این محصول در شاهرود برداشت شود .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمدرضا قاسمی با اشاره به ارقام کشت شده پیاز در مزارع این شهرستان اظهار کرد: پیاز رقم زرگان فلات در ۲۷۰ هکتار از اراضی کلاته‌های غربی کشت شده است .

وی با بیان اینکه برداشت این رقم پیاز در مزارع زیر کشت آن آغاز شده است اضافه کرد: زرگان مهمترین رقم کشت شده پیاز در شهرستان شاهرود است و پیش‌بینی می‌شود از این سطح ۳ هزار و ۶۴۵ تن پیاز برداشت شود .

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان شاهرود از افزایش سطح زیر کشت محصول پیاز در اراضی کلاته‌های غربی خبر داد و گفت: سطح زیر کشت این محصول نسبت به سال گذشته ۳۰ هکتار افزایش داشته است .

قاسمی با بیان اینکه مزارع زیر کشت محصول پیاز در این مناظق مجهز به سیستم آبیاری نوین است افزود: از مجموع سطح زیر کشت ۱۲۰ هکتار آن مجهز به سیستم‌های آبیاری تحت فشار است .

وی با بیان اینکه پیاز از جمله محصولاتی است که نیاز به آب‌دهی بسیاری دارد افزود: در راستای بهینه‌سازی مصرف آب تغییر الگوی آبیاری در مزارع زیر کشت این محصول در دستور کار است .

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با بیان اینکه محصول پیاز پرآب‌بر است افزود: با توجه به کمبود منابع آبی تلاش می‌شود تا از کمترین سطح زیر کشت بیشترین عملکرد به دست آید .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: