• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در طرح نظارتی مبارزه با احتکار صورت گرفت؛

کشف ۲۷ انبار احتکار در استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از کشف ۲۷ انبار احتکار، امتناع از عرضه کالا و قاچاق در استان در طرح نظارتی مبارزه با احتکار خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهروز اسودی با اعلام این خبر گفت: به‌منظور کنترل بازار و جلوگیری از نوسانات قیمت‌ها، طرح تشدید مبارزه با احتکار و اخفا، در سطح عرضه به‌صورت برگزاری گشت‌های مشترک اجرا شده است .

وی خاطرنشان کرد: در راستای طرح تشدید فعالیت‌های نظارتی و کشف و ضبط کالای احتکار شده از سطح انبارهای غیرمجاز، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اجرای گشت‌های مشترک بازرسی با دستگاه‌های نظارتی ذی‌ربط اقدام به شناسایی متصدیان انبارهای غیرمجاز که با احتکار لوازم‌خانگی، مایحتاج عمومی و لوازم‌یدکی سعی در مختل نمودن بازار و سوءاستفاده از وضع موجود بودند، کردند .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: در سال جاری ۲۷ انبار غیرمجاز لوازم‌خانگی، تأسیسات و مصالح ساختمانی، لوازم‌یدکی و کالاهای اساسی، که اقدام به احتکار و اختفاء کالاهای ضروری و موردنیاز مردم را نموده اند ، کشف و با تشکیل پرونده به ارزش ریالی بالغ بر ۱۴۷ میلیارد و ۳۶۳ میلیون ریال به تعزیرات حکومتی ارجاع شده اند .

  اسودی با اشاره به‌ تاثیر مشارکت مردم در کنترل قیمت ها و جلوگیری از افزایش نامتعارف قیمت ها و مبارزه با احتکار افزود: هم استانی های محترم می توانند در صورت مشاهده هرگونه بارگیری و تخلیه بار که به‌صورت مشکوک انجام می گیرد و یا خارج از عرف و در ساعات پایانی شب حمل و نقل می گردد ، تخلفاتی از قبیل احتکار، اختفاء و امتناع از عرضه کالا و گرانفروشی، مراتب را با شماره ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اطلاع رسانی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: