• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-997-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سلام هزاران خورشید تابان به زمین بایر مددجوی کالپوشی

فرزندان یک مددجو با نه گفتن به محدودیت‌ها با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد و کاشت آفتابگردان از خاک مرده و بلااستفاده خود محصولی مضاعف برداشت می‌کنند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، زهرا، مادر کارآفرین یک خانواده چهار نفره با اشاره به از کارافتادگی همسرش در چند سال اخیر اظهار کرد: دست‌وپنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی در این شرایط کار بسیار دشواری بود .

وی با اشاره به اینکه کسی را نداشتیم که به معیشت خانواده ما کمک کند افزود: باراهنمایی یکی از دوستانم به کمیته امداد شهرستان میامی مراجعه کردم .

زهرا از حمایت‌های این نهاد و قرار گرفتن دو فرزندش در طرح محسنین و دریافت ماهیانه کمک‌هزینه به فرزندانش خبر داد و گفت: بعد از دریافت مشاوره شغلی موفق به دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی شدم .

این مادر کارآفرین اهل شهرستان میامی بابیان اینکه تنها سرمایه ما یک زمین کشاورزی بایر بود، گفت: کارشناسان اشتغال کمیته امداد کاشت آفتابگردان، خیار، گوجه و انواع محصولات کشاورزی را به ما پیشنهاد دادند .

وی از شروع کار خود در زمین کشاورزی با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد خبر داد و گفت: فرزندانم برخلاف تصورات همیشگی‌ام پا به‌پای من در کنار تولید محصولات کشاورزی تا فروش به بازار مرا همراهی می‌کنند .

این بانوی کارآفرین عرصه کشاورزی با اشاره به اینکه آفتابگردان در منطقه کالپوش و شهرستان میامی در اوایل بهار به‌صورت دیم و آبی در دو نوع پاکوتاه و درشت‌دانه کشت می‌شود بیان کرد: تولید روغن‌های گیاهی آفتابگردان با برداشت آفتابگردان در این دشت‌ها و زمین‌های زراعی رقم می‌خورد .

زهرا بابیان اینکه حمایت‌های کمیته امداد تنها به زمین کشاورزی ختم نشد افزود : با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی نزدیک به ۱۵ دام سبک خریداری کردم و در کنار کشاورزی به دامپروری نیز مشغول هستم .

کشت یک‌دست آفتابگردان در دشت‌ها و تپه‌ماهورهای کالپوش و شهرستان میامی هرساله گردشگران زیادی را به این منطقه می‌کشاند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: