• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-1392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان:

رأی دیوان لاهه حقانیت ایران را ثابت و تشت رسوایی امریکا را از بام انداخت

استاندار سمنان با اشاره به رای اخیر دیوان لاهه در پاسخ به شکایت جمهوری اسلامی ایران از امریکا، گفت: بیانیه اخیر دیوان لاهه و محکومیت آمریکا به نقض پیمان نامه‌های بین‌المللی از سوی دیوان لاهه، طبل رسوایی آمریکای جهان‌خوار را در دنیا به صدا درآورده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، سید شهاب‌الدین چاووشی در اجتماع بزرگ بسیجیان و رزمایش عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان، فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی استان و جمعی از مسوولین استان در مصلی سمنان برگزار شد، با بیان اینکه رأی دیوان لاهه حقانیت ایران را ثابت و تشت رسوایی امریکا را از بام انداخت اظهار کرد: رأی دیروز دیوان لاهه، حقانیت جمهوری اسلامی ایران را مقابل زورگویی و استبداد آمریکا نشان داد.

وی اضافه کرد: تا در این کشور تفکر و فرهنگ بسیجی زنده و حاکم است، مقاومت خط اصلی مقابله با روزگویان و ستمگران دنیا خواهد بود.

وی ادامه داد: همین تفکر بسیجی در کشور، دشمنان را از توطئه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مأیوس و ناامید کرده است، ملت ما، ملت رمضان و محرم است و با همین تفکر بسیجی مقابل همه توطئه‌ها و دسیسه های دشمنان مقاومت و استادگی کرده است.

استاندار سمنان اظهار داشت: امروز بسیجیان گرد آمده‌اند تا اعلام کنند که اگر آمریکای جنایتکار و جهانخوار مقابل دین و اسلام ما بایستد، مقابل تمام دنیای آنها خواهیم ایستاد، ما ملت رمضان و محرم هستیم، شعار ما نیر هیهات من ذله است.

چاووشی تصریح کرد: استکبار به سرکردگی آمریکای جنایتکار، امروز چون ماری زخم‌خورده در هم می‌پیچد و خودسری‌ها و روزگویی‌های رئیس جمهور آمریکا، بیش از پیش آمریکا را در دنیا منزوی و تنها کرده است.

وی همچنین گفت: ایران اسلامی در طول تاریخ نشان داده است که در هیچ صحنه ای متجاوز نبوده است، اما در مقابل هر گونه هجمه، تجاوز و حمله تروریستی و کشتن مردم بی‌دفاع و مظلوم ، جواب سختی به دشمنان خواهد داد، همانطور که حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در جواب حمله تروریستی اهواز گوشمالی کوچکی به سرکردگان این حمله تروریستی داد.

استاندار سمنان با بیان اینکه فرهنگ و تفکر بسیجی خط اصیل مبارزه مکتبی ما است، افزود: ما نه به کشوری زور می‌گوییم و نه زیر بار زور خواهیم رفت، نه به کسی باج می‌دهیم و نه از کسی باج می‌گیریم.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان ما بیشتر از ما، به توان دفاعی ما باور دارند،گفت: امروز ملت ما مقاوم‌تر از گذشته همراه با رهبر معظم انقلاب اسلامی قد علم کرده است و دشمنان به این عظمت روحی و ایمان استوار باور دارند.

چاووشی همچنین تأکید کرد: نباید بگذاریم کسانی که در نبرد تن به تن با پدران و برادران ما در جنگ 8 ساله دفاع مقدس شکست خورده‌اند، امروز از راه‌های دیگری مانند جنگ اقتصادی و جنگ نرم بر ما مسلط و پیروز شوند.

استاندار سمنان با بیان اینکه ما ملتی هستیم که به استقلال ملی خودمان افتخار می‌کنیم، تصریح کرد: ایران و ایرانی در دنیا از هر حکومتی مستقل‌تر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: