• دوشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-891-5
  • خبرنگار : 05
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان:

لزوم امکان‌سجی "تکمیل زنجیره ارزش" در راه‌اندازی صنایع تولیدی و صنعتی

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان معتقد است که باید صنایعی در استان ایجاد شود که امکان تکمیل زنجیره ارزش آنها وجود دارد.

امیر خلیلی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان توسعه و تکمیل زنجیره ارزش را ضروری خواند و اظهار کرد: جذب و هدایت سرمایه‌گذاری به این حوزه‌ها به بهبود تولید و اشتغال در استان کمک شایانی خواهد کرد.

وی با اشاره به لزوم توجه به سند آمایش در برنامه‌ریزی‌های مدیران استان تصریح کرد: آمایش قرار بود ما را به این نقطه برساند که بدانیم چه پروژه‌هایی با چه ویژگی و مزیتی در کجای استان ایجاد شوند که متناسب با مزیت‌های نسبی آن منطقه باشد.

نماینده وزیر اقتصاد با بیان اینکه باید به ظرفیت‌های نسبی هر منطقه توجه جدی شود افزود: مادامی می‌توانیم در جذب و ترغیب سرمایه‌گذاران موفق عمل کنیم که بدانیم در یک منطقه خاص چه ظرفیت‌هایی داریم.

وی بر لزوم بسترسازی برای توسعه صنایع تکمیلی تاکید و خاطرنشان کرد: توجه به این حوزه می‌تواند ارزش‌افزوده خوبی برای فعالان این بخش نیز به همراه داشته باشد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بر لزوم تسریع در اعطای مجوزها تاکید کرد و گفت: طولانی شدن فرآیند صدور مجوزها، سدی بر سر راه جذب سرمایه‌گذاران است و باید برای تسهیل در آن چاره‌جویی شود.

وی بر ضرورت انجام پیش‌مطالعات فنی و مالی تاکید و تصریح کرد: پیشتر مقرر شده بود که پیش‌مطالعات فنی و مالی پروژه‌ها از طریق مرکز سرمایه‌گذاری انجام شود اما در حال حاضر این مهم از سوی فرمانداری‌ها و دستگاه‌ها انجام می‌شود.

خلیلی‌خواه از بخش مسکن به عنوان یک بخش محرک در اقتصاد نام برد و تصریح کرد: بخش مسکن و ساخت و ساز نیازمند توجه ویژه است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان یادآوری کرد: فعال‌سازی این بخش مهم سبب ایجاد تحرک در دیگر بخش‌های اقتصادی و تولیدی استان می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: