• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-791-5
  • خبرنگار : 05
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

210 واحد تولیدی استان سمنان متقاضی تسهیلات رونق تولید امسال

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از پرداخت ۱۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید، به ۵۰ واحد تولیدی این استان در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان ، بهروز اسودی در یکصد و بیست و دومین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: با توجه به ابلاغ بسته حمایتی تسهیلات رونق تولید سال ۹۷  و طی کارشناسی کمیته بررسی تسهیلات و تامین مالی بنگاه‌های تولیدی استان، ۵۰ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند .

وی افزود: از این ۵۰ واحد معرفی شده، ۲۴ واحد مربوط به بخش صنعت و ۲۶ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی است که به میزان ۱۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت می‌کنند و با پرداخت این مبلغ تسهیلات، ۱۸۸ فرصت شغلی جدید در بخش تولید استان ایجاد خواهد شد .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: از آغاز ثبت نام تسهیلات رونق تولید سال ۹۷ ، ۲۱۰ واحد تولیدی استان متقاضی دریافت تسهیلات شده اند که از این تعداد ۱۲۰ واحد مربوط به بخش صنعت و ۹۰ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت پایش و نظارت در تسهیلات رونق تولید افزود: از مجموع ۲۰۲ واحد صنعتی دریافت کننده تسهیلات در سال گذشته، ۱۴۶ واحد مورد نظارت و پایش قرار گرفتند که ۷۹ درصد پرداخت تسهیلات تعهد شده محقق شده است و با ایجاد ۹۷۶ فرصت شغلی جدید در بخش صنعت ۸۳ درصد از تعهد اشتغال در این واحدها محقق شده است .

اسودی با اشاره به دیگر دستور کار این نشست بیان کرد: در این جلسه پیرامون پرداخت تسهیلات مربوط به شرکت شکر قند شاهرود مصوب در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بحث و تبادل نظر شد .

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان اظهار داشت: در این نشست همچنین مشکلات بانکی و زیربنایی سه واحد تولیدی نمک سفید دانه ، پیشران خودرو و زرین ذرت بررسی شد .

وی خاطر نشان کرد: در بخش رفع موانع تولید این کارگروه تا کنون مشکلات ۶۲۸ واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع این واحدها ۱۵۰۱ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است که ۷۳ درصد مصوبات اجرایی و مابقی در دست اجرا هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: