• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای طرح جامع ساماندهی انبارها در استان سمنان/ ثبت قریب15 هزار انبار در فاز اول

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از اجرای مرحله ی دوم طرح سامانه جامع انبارها در استان ، همزمان با سراسر کشور خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان ، بهروز اسودی با اعلام این خبر گفت: مرحله ی دوم طرح سامانه جامع انبارها در حوزه ثبت ورود و خروج کالا تحت عنوان ثبت رسید یا حواله از شهریور ماه سالجاری در سطح استان همزمان با کل کشور عملیاتی شده است .

وی با اشاره به اهداف اجرای این طرح افزود: سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان وظیفه دارد نسبت به شناسایی انبارهای کالاهای اساسی در سطح استان جهت ثبت مکانی انبار و درج اطلاعات بمنظور مدیریت بازار کالا اقدام کنند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: نظارت بر زنجیره تأمین ، توزیع و مبارزه با قاچاق ، احتکار و اختفاء کالاهای اساسی ، اطلاع از آمار کلی میزان جابجایی کالاها در سطح استان ، شناسایی انبارهای پرمبادی و مقاصد حمل بار ، ثبت اطلاعات انبارهای پربار در سامانه ، مدرک تشخیص احتکار در صورت عدم ثبت موجودی کالا در سامانه و ... از مهمترین اهداف اجرای این طرح در سطح استان است .

اسودی ضمن اشاره به اجرای موفق مرحله ی اول طرح سامانه جامع انبارها در سطح استان افزود: در مرحله ی اول این طرح در کل تعداد 14هزار و 885 انبار در سامانه ثبت نام شده است .

وی ادامه داد: از مجموع تعداد انبارهای ثبت شده در مرحله ی اول ، یک‌هزار و 470 انبار مربوط به واحدهای صنعتی، دو هزار و 453 انبار مربوط به واحدهای کشاورزی، هفت‌هزار و 311 انبار مربوط به اصناف، 694 انبار مربوط به معادن و مابقی به دیگر بخش‌ها اختصاص دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: